Vasaros 2010 aksesuarai | Mano favoritai

Ne kartą yra tekę girdėti pasakymą moterims tik batai ir blizgučiai. Aršios parduotuvių bei pirkimo manijų priešininkės jį skuba paneigti, tačiau pačios nepastebi, kaip nejučiomis stabteli parduotuvės vitrinoje pamačiusios dailius batelius. Slaptas moteriškasis genas? Nenumaldoma trauka grožiui bei estetikai? Šiuos klausimus palikime mokslininkams. Juk pasirodė pilnas geriausių vasaros 2010 kolekcijų aksesuarų rinkinys. Sakote, jog tai tik brangūs daiktai išlepusioms ponioms? Tačiau leiskite Jus pataisyti. Poilsis akims ir džiaugsmas slaptam moteriškam genui.

Sunku patikėti, kad beveik 500 nuotraukų rinkinys (na, norint visas nuodugniai peržiūrėti laiko tikrai reikia) gali pradžiuginti it Kalėdų ryto dovanos mažą vaiką. Įdomiausių konstrukcijų bateliai, nuostabios rankinės, prabangūs papuošalai – visus aksesuarus norėtųsi priimti į spintą.

Taigi kas patraukė mano dėmesį šį sezoną? Visų pirma, aukštakulniai. Nors šį sezoną dizaineriai ir stengėsi visą dėmesį nukreipti ne į batus, bet į ryškius vasarinius drabužius, keletas mados namų vis tik pristatė įvairių formų pakulnių platforminius batelius. Beje, būtent platforma ir tapo stipriausia tendencija, nes matėme pačių įvairiausių jos variacijų. Chanel pilnapadžiai, YSL į kulną persiliejanti platforma, Viktor and Rolf tinklu apgaubtas padas… Tačiau man asmeniškai ši tendencija nėra priimtina, tad mano favoritai – grakščių formų bateliai, sujungiantys eleganciją su modernu, roku bei kariniu stiliumi. Tačiau jų, deja, buvo nedaug…

Nors bateliai ir šiek tiek nuvylė (kur dingo elegancija?), rankinių pasirinkimas šiemet nustebino pačia geriausia prasme. Įvairūs dydžiai, kasdienai tinkamos formos, pačios įdomiausios medžiagos. Man ypač patiko origami lankstinius primenančios Alexander McQueen delninukės, Dolce and Gabbana Miss Sicily krepšiai. Džiugu, kad dizaineriai pagaliau nusprendė į šoną nustumti kelis pastaruosius sezonus vyravusias delninukes bei sukūrė nuostabias dienai tinkamas rankines. Daugiau tokių rankinių mados pasaulyje – daugiau tokių rankinių mūsų parduotuvėse!

Tiesa, buvau nustebinta ir papuošalų įvairovės. Dizaineriai laviravo tarp jaunatviško dizaino ir elegancijos, žaismingų formų ir klasikinio minimalizmo. Tiesa, iš mados pasaulio po truputį traukiasi praeitos vasaros kolekcijose dominavęs auksas – jo vietą užima sidabras. Taip pat netrūko ir emale dengtų spalvingų juvelyrinių kūrinių. Tačiau mano favoritais tapo modernūs minimalistiški dizainerių kūriniai, puikiai papildantys kiekvieną drabužių derinį.

Taigi pristatau Jums savo vasaros 2010 kolekcijų favoritus, suskirstytus pagal mados namus.

Alexander McQueen

Nepamirštama kolekcija, stulbinami aksesuarai. Drugelį primenanti delninukė, metalinis batelių kulnas… Viskas, ko reikia įspūdžio padarymui, ar ne?

Alexander Wang

Moderni sportinio stiliaus kolekcija – modernūs sportinio stiliaus aksesuarai. Atrodo, jog daug vaikščiojančios merginos tikrai norėtų patogių aukštakulnių bei didžiulės kasdienės rankinės. Bent jau aš tai tikrai norėčiau!

Aperlai

Prisipažinsiu, jog šį ženklą girdėjau pirmą kartą, tačiau išlenkti siluetai bei įdomi platformos forma nustebino.

Balmain

Didelio palankumo šiam ženklui nerodau, tačiau karinė kolekcija išties nustebino puikiais bateliais. Pirmosios basutės kiek primena Givenchy, bet man patinka. O antruosius su mielu noru avėčiau kad ir dabar.

Burberry

Britiška kasdienė elegancija. Tobulos dieninės rankinės. Ar dar reikia ką pridurti?

Celine

Nepriekaištingas minimalizmas, patogios formos ir klasikinės spalvos mano dėmesį patraukė dar mados savaitės metu, tačiau aksesuarai naująją dizainerės Phoebe Philo viziją tik dar geriau išryškino.

Dior

Klasika, film noir, prancūziška elegancija. Nors kolekcija nesužavėjo, juodos odos aksesuarai atrodo stulbinami. Portfelis plius aukštakulniai plius Dior lietpaltis lygu tobulybė.

Dolce and Gabbana

Kaip jau rašiau, Sicilijos įkvėpta kolekcija mane tiesiog sužavėjo. Subtiliai elegantiškos formos rankinės (kiek primena močiučių stilių, ar ne?), nėrinių bateliai – viskas itin tinka prie romantiško itališko stiliaus.

Donna Karan

Myliu modernų minimalizmą. Nors Donnos Karan ir nemėgstu, šio sezono aksesuarai stulbinami.

Fendi

Buduaro stiliaus kolekcija tiesiog negalėjo būti suderinta su tradiciniu Fendi klasikiniu modernizmu, tad Karlas Lagerfeldas išbandė šį tą naujo – švelnius siluetus bei pastelines spalvas. Švelnu, tačiau ne saldu.

Givenchy

Šios rankinės – absoliučios mano favoritės. Griežtos formos, žvilgsnį patraukiantys juodai balti raštai… Tisci vėl sukūrė tai, ko nori moterys…

Gucci

Tomo Fordo stilių primenanti kolekcija vis tik pasiūlė sportines aksesuarų variacijas. Švari balta spalva, įdomios dekoratyvios konstrukcijos, dirželių gausybė.

Lanvin

Kai tik peržiūrėjau Lanvin aksesuarų skyrelį, pirma mintis buvo „kaip mergaitiškai žavinga„. Tačiau šie bateliai bei blizgios odos rankinukai skirti jau užaugusiai elegantiškai mergaitei.

Nicholas Kirkwood

Mano futuristiškos avalynės dievas. Dėl tokių formų verta prieš miegą sukalbėti maldelę, ar ne?

Yves Saint Laurent

Turiu pripažinti, jog tiek kolekcija, tiek aksesuarai mane nuvylė, tačiau iš būrio keistų bei dizaineriui Stefano Pilati nebūdingo stiliaus batelių bei rankinukų vis tik pavyko išrinkti du perliukus. Dailios kuklios basutės bei nepretenzinga rankinė pritaptų kiekvienos moters spintoje.

Delfina Delettrez

Dieviška. Tokie papuošalai ne tik prikausto žvilgsnį, bet tampa puikiu šiuolaikinio meno pavyzdžiu.

Eddie Borgo

Ne, kniedžių manija man dar nepraėjo. Tiesa, labiausiai norėčiau laikrodžio, puošto juodomis smailomis kniedėmis, tačiau Borgo papuošalai po kalėdine eglute irgi pradžiugintų…

Erickson Beamon

Simpatiją šio ženklo papuošalams jaučiu jau senokai. Paprasti, tačiau nematyti sprendimai, įdomūs akmens įkomponavimo būdai tobula paverstu net nuobodžiausią suknelę.

Nuotraukos jakandjil ir style.

Bučkis