Pre-Fall ‘12 | Celine

Žavitės klasikiniais siluetais, įgavusiais naują veidą, bei minimalizmu, kuriamu garsiosios Phoebe Philo? „Celine“ mados namų dizainerė, kurdama „pre-fall“ 2012 kolekciją nusprendė nenukrypti nuo to, ką matėme ant podiumo praėjusių metų kovą bei spalį, tad pristatė, kaip pati įvardino, „Celine“ drabužinės tęsinį. Tačiau neverta nusivilti bei manyti, kad „pre-fall“ ištikimiems gerbėjams nepadovanos naujų idėjų ar siluetų. Šįkart tęsinys reiškia tolesnį suformuotos idėjos vystymą, nevengiant įpinti naujų bei netikėtų elementų. Ryškių spalvų ir juodos kontrastai, tyčia gerokai padidinti siluetai ir net… kailis! Rodos, mėnesio pabaigoje Niujorke atidaromoje „Celine“ parduotuvėje Medisono aveniu klientės išties žinos, ko ieškoti.

Šįkart kolekciją buvo galima suskaidyti į penkis segmentus, tad pradėti vertėtų nuo svarbiausio – kasdienai tinkami, tačiau „Celine“ DNR spinduliuojantys drabužiai. Kaip jau minėta pradžioje, visi siluetai gerokai išdidinti, tačiau nederėtų galvoti, kad vietoje įprastinio S dydžio gausite šia raide pažymėtą XXL atitikmenį – kiekvienas kolekcijos modelis gal ir atrodo erdvus, tačiau proporcijos išlaikomos, o atskirai įsigytas detales priderinti jau prie turimų spintoje išties nesunku. Beje, tokia buvo ir Ph.Philo idėja – „pre-fall“ neturėtų būti savo tema visiškai išsiskiriantis darbas, tai greičiau garderobo papildymas tokiomis detalėmis, kurias dėvėti galima ir po daugelio sezonų: odinės kelnės, megztiniai aukštu kaklu, kuklaus kirpimo paltai. Kad nebūtų per daug tamsių spalvų, dizainerė įmaišė šiek tiek raudonos, baltos, mėlynos, pikšvos.

Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012 Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012 Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012

Nors iš pradžių kolekcijos branduolys sudaro pakankamai slogų (spalvų atžvilgiu) įspūdį, buvo smagu pastebėti ir vieną kitą modelį, kuris būtų pasiūtas iš šviesių standžių audinių ar papuoštas abstrakčiu raštu. Ant marškinių nugulė akvarelę primenančios spalvų kombinacijos, marškinių tipo suknelė buvo papuošta septintojo dešimtmečio interjerus primenančiu šiltų spalvų raštu, o kelnių bei megztinio derinys akyse mirgėjo baltomis bei juodomis linijomis.

Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012 Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012

Viena svarbiausių kolekcijos dalių – vyriško kostiumo interpretacijos, ne tik atkartojančios spalį pristatytą „peplum“ detalę po švarku, bet ir savaip interpretuojančios klasikinio derinio dalis. Turbūt įdomiausia kūrėjos idėja buvo naudojant plonai juostuotą tamsų audinį pasiūti ne tradicinį švarko ir kelnių derinį, bet vientisą megztinį (o gal net derėtų jį vadinti džemperiu) ir itin plačias kelnes. Klasikinė kostiuminė liemenė įgavo gerokai kuklesnį veidą ir atstojo palaidinę, o kiekvieną modelį papuošė kiek senamadiškai atrodantys (nauja – gerai pamiršta sena) smailianosiai bateliai.

Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012 Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012

Sunku būtų įsivaizduoti „Celine“ kolekciją be odinių drabužių ar bent odos detalių. Šįkart Ph.Philo nusprendė išbandyti kiek įmanoma daugiau odos panaudojimo būdų, tad nuotraukų kataloge puikuojasi tiek odinių kelnių bei marškinių komplektas, odine juosta bei apykakle puoštas sujuosiamas paltas, platėjančios kelnės bei šarvus primenanti odos elementais dekoruota suknelė. Didžioji dalis delninukių taip buvo lakuotos odos.

Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012 Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012

Paskutinis ir bene įdomiausias akcentas – kailis, kurio iki šiol ant „Celine“ podiumo Paryžiuje beveik nepastebėta. Taigi iš nieko į… ekstremalius kiekius! Pradėdama su kailiniais šaliais, golfams pritaikytomis liemenėmis, apykaklėmis bei rankinėmis, Ph.Philo kailio tyrinėjimus tęsė sukurdama ne tik kailinį megztinį bei sijoną, bet ir trejus įspūdingus kailinius paltus, per liemenį sujuostus diržu.

Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012 Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012 Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012 Celine Pre-Fall 2012Celine Pre-Fall 2012

Nuotraukos vogue.com, style.com

Bučkis