Ruduo 2009 | Maža blizgi suknutė

Devintasis dešimtmetis jau užgrobė visą mados pasaulį, versdamas net rimčiausias redaktorės vilkėti ankštus blizgius drabužius, avėti neoninius aukštakulnius bei iš drabužinė gilumos išsitraukti senas blizgučiais siuvinėtas delninukes. Na, kasdien taip rengtis ir gali tik mados pasaulio žmonės, tačiau ką daryti paprastai mados mylėtojai, kuri nori į savo spintą įnešti šiek tiek 80’s dvasios ir neatrodyti it paklydusi kostiumų vakarėlio dalyvė? Dizaineriai siūlo ištikimąją LBD pakeisti LSD – little shiny dress.

Daria Werbowy for Vogue Paris May 2007

Tendencija

Kaip jau rašiau, šį sezoną madą kontroliuoja devintasis dešimtmetis, tad kiekviena save gerbianti mados gerbėja turi turėti nors vieną šį laikotarpį primenančią aprangos detalę. Galima rinktis žudikiškus disco batus, švarką iš žvynelių, dramatiškai išlankstytą neoninio velveto palaidinę, tačiau manau, jog geriausia būtų savo garderobą papildyti blizgiu LBD variantu, nes šį sezoną tokią suknelę galėsite dėvėti dienomis, o paskui ją pasiliksite kaip kokteilinį drabužį. Dizaineriai tokias sukneles siūlo rinktis juodas, truputį virš kelių, su V formos iškirpte. Rankovių ilgis ir forma jau yra Jūsų skonio reikalas, tačiau geriausias ilgis būtų be rankovių arba šiek tiek žemiau alkūnių. Beje, jei nenorite per daug blizgesio, galite rinktis suknelę tik blizgiu priekiu. Pati daug tokių mačiau, jos išties žavios, nes nugara pasiūta iš paprastos medžiagos, o priekis švelniai žiba.

Balmain, Alexander Wang, Blumarine, Chanel, Dolce and Gabbana, Pucci, Gucci, Herve Leger, Lanvin, Louis Vuitton, Marc Jacobs, Nina Ricci, Prada, Versace, Victoria Beckham, Michael Kors

Kaip dėvėti?

Jums, žinoma, gali pasirodyti, jog tokia suknelė tėra tinkama tik vakarėliams, tačiau aš pamėginsiu įrodyti, jog yra kitaip. Taigi, kaip derinti blizgią suknelę, kad ji būtų tinkama dėvėti kasdien ir neatrodytumėte it į gatvę kątik išėjusios iš audringo visą naktį trukusio vakarėlio. Tokią suknelę drąsiai derinkite su neutralių spalvų klasikiniais švarkeliais, per dideliais megztiniais (galite per liemenį juos suveržti paprastu diržu), odinėmis striukėmis. Tiesa, būtinai reikėtų pėdkelnių, geriausias variantas – juodos matinės. Avalynę išsirinkti bus sunkiau, nes reikės stengtis, kad derinys neatrodytų per daug kokteilinis. Batelius galite derinti ir aukšta pakulne, tačiau žiūrėkite, kad jų modelis būtų klasikinis, bateliai nebūtų lakuoti ir dekoruoti. Tiesa, galite stengtis derinti ir atvirkščiai – prie tokios suknelės tiks ir grubūs sunkūs storapadžiai lygiapadžiai, vyriško stiliaus bateliai, kerzinius batus primenantys aukštakulniai. Rankinę taip pat derinkite paprastą dieninę.

See by Chloe suknelė, Lanvin bateliai, Crumpet megztukas

Donna Karan suknelė, Jil Sander švarkas, Christian Louboutin batai

Victoria Beckham suknelė, Lanvin batai, A.P.C. megztinis

Marc Jacobs suknelė, Christian Louboutin batai, Malene Birger švarkas

Beje, taip pat spindi ir naujoji Gucci žiemos sezono reklama su modeliais Natasha Poly, Raquel Zimmerman, Myf Shepherd ir Anja Rubik.

Nuotraukos iš style.com, hfgl, net-a-porter,TFS.

Bučkis