Pre-Fall 2010 | Preen

Peržiūrinėjant šios Preen pre-fall 2010 kolekcijos nuotraukas, mintyse tiesiog įstigo frazė ateities karo couture. Paslaptingi lengvai krentančios medžiagos šešėliai, tamsūs audiniai, tekantį vandenį primenančios audinių drapiruotės, siaurutės kelnės ir per didelius vyriškus marškinius primenančios tunikos bei suknelės. Ne, akį rėžiančio griežtumo ar minimalizmo čia nėra. Greičiau moteriškumo ir naujojo militarizmo sintezė, sujungianti viliokės įvaizdį su vyrišku funkcionalumu.

Nors Preen dizaineriai Justin Thornton ir Thea Bregazzi kolekcijos įkvėpimo šaltinį įvardino kaip „dešimtojo dešimtmečio Vakarų Londoną„, aš manau, jog ši kolekcija puikiai atskleidžia ne tik unisex stilių su britiškais punk’o prieskoniais (blizgios juodos odinės timpės, dideli apkritę švarkai, kombinezonai, iš aulinukų kyšančios storos kojinės), bet ir britų stiliaus ikonos Kate Moss glam/rock/heroin chic stilių. Kodėl? Įsižiūrėję į derinius pastebėsime ir išgrynintą Preen kokteilio mini suknelių dizainą bei audinio rašto neužgožiančias jų drapiruotes, ir kontrastus tarp itin moteriškų vakarėlių atributų bei K.Moss mėgstamų papildymų iš vaikino spintos (mini suknutė plius apkritęs paltas/švarkas, nerūpestingai suveržtas liauną liemenį paryškinančiu diržu).

Ne ką mažiau sužavėjo ir įdomūs dizainerių pasiūlymai, kaip supaprastinti bei atšviežinti mados pasaulyje jau įsivyravusią sporto tendenciją. Preen sportinio stiliaus kelnes siūlo dėvėti kartu su šilko palaidinėmis, DIY stiliumi plėšytus paprastus pilkus marškinėlius su romantiškais sijonais, o timpių kelius iškarpyti/dekoruoti susegimais bei priderinti sunkius platforminius aulinukus, kuriems netikėtą akcentą suteikia bei karišką įvaizdį sustiprina nusmukusios ilgos kojinės ar vadinamieji getrai.

Nuotraukos style/preen

Bučkis