Pavasaris/vasara 2010 | Vyrų mados tendencijos

Mieli skaitytojai vaikinai, Jūsų prašymai išgirsti – po vyrų mados leidinių sklaidymo, pakartotino kolekcijų peržiūrinėjimo ir modelių lyginimo pagaliau išrinkau sudariau galutinį dešimties pavasario/vasaros 2010 sezono tendencijų sąrašą. Nors populiariausi šio sezono elementai yra itin smulkios ir kasdien turbūt net nepastebimos detalės (smėlio spalvos variacijos, iš naujo atrastos liemenės, permatomų audinių sugrįžimas), būtent jų pasirodymas ant mados kūrėjų podiumų nulėmė šio pavasario/vasaros garderobo „suskilimą“ į dvi stambias tendencijų kryptis – modernų ir sportišką minimalizmą bei laisvą ir Rytų stiliaus įkvėptą įvaizdį.

Šį sezoną mados kūrėjai siūlo dvi pagrindines kryptis: modernų sportinį stilių/šviesų minimalizmą ir kiek laisvesnį, kartais net rytietišku pavadinamą įvaizdį su gausybe ornamentų, šiltais atspalviais ir kiekvieną derinį puikiai papildančiais sandalais.

Žinoma, pirmoji kryptis tikrai patrauks jaunų miestiečių žvilgsnį, nes sportinio minimalizmo tendenciją pasirinkę dizaineriai savo kolekcijose pristatė nemažai patogių ir lengvų striukių, šviesių (tačiau šaltų) spalvų, nevengė sportinės avalynės, derino dideles patogias rankines.

Kiek solidesnį ir Artimųjų Rytų įkvėptą įvaizdį rinksis brandesni, klasikinį stilių labiau mėgstantys vyrai. Jiems mados kūrėjai siūlė patogius lietpalčius, klasikines laisvas kelnes (beje, siaurėjantis modelis šį sezoną buvo nustumtas į antrą planą), šiltas smėlines ir žemės spalvas, ornamentais margintus audinius, vasariškus ilgesnius marškinius. Ką šį pavasarį/vasarą pasirinksite Jūs – skonio reikalas, tad pateikiu dešimt svarbiausių sezono tendencijų ir tikiuosi, jog pavyks rasti nors kelias įdomias idėjas ir pasisemti įkvėpimo asmeniniam garderobui.

RAŠTUOTAS ŠVARKAS

Margintas grafika, spalvingais ornamentais ar tiesiog įdomiais siuviniais puoštas dviejų-trijų sagų švarkas šį sezoną tapo būtinybe beveik kiekvienoje Milano-Paryžiaus kolekcijoje. Dizaineriai savo klientams tokį švarką siūlo derinti su paprastomis tiesaus kirpimo kelnėmis ar tiesiog džinsais, pataria priderinti ir švarko raštų spalvas atkartojantį šaliką ar bent marškinius.

Bottega Veneta, Etro, Dolce&Gabbana, Dries Van Noten, Gucci, Moschino

ĮKVĖPIMAS IŠ RYTŲ

Laisvi siluetai, šviesios ir tartum saulės nublukintos spalvos, smėliniuose ir rusvuose tonuose ištirpstantys raštai šį sezoną tapo naujuoju safario stiliumi, tačiau nebeliko griežtumo, tvirtų siluetų. Rytietiškos kultūros įvėptą stilių pasirinksiantys vyras nevengs šviesių lininių švarkų, plačių kelnių, saikingo sluoksniavimo.

Louis Vuitton, Etro, Hermes, Givenchy, Versace, John Galliano

ORNAMENTAI

Kadangi ši tendencija buvo gerokai populiaresnė tarp Paryžiaus mados savaitėje dalyvavusių dizainerių, nesunku spėti, jog geriausiu sezono deriniu tapo grafikos raštų ir kuo paprastesnio drabužio silueto junginys. Įvairūs mados namai nuo Dries Van Noten iki Bottega Veneta siūlė raštais puošti švarkus (kartais ir visą kostiumą) ar bent jau paprasčiausią maršinių modelį, kurį derinti patartina su ornamento spalvinę gamą atitinkančiomis kelnėmis ar šortais.

Bottega Veneta, Dries Van Noten, Gucci, Givenchy, Etro, Neil Barrett

SMĖLIO SPALVA

Tikra ir neabejotina sezono lyderė – smėlio spalva. Ją mados namai naudojo ne tik įkyrėjusiems lietpalčiams ar megztiniams, bet ir siuvo švarkus, tiesaus kirpimo palenktas kelnes, iki panašaus atspalvio balino net džinsus. Nieko keisto – ši spalva universali, praktiška ir jau kurį laiką nepuošė mados savaičių podiumų, tad nors vieną palaidinę ar smėlio spalvos megztinį pravartu įsigyti kiekvienam vyrui. Drąsesniems patarčiau ir smėlinius batelius (geriausias – lengvas laisvalaikio modelis, pasiūtas iš verstos odos), kuriuos galėtumėte derinti su tamsesnio rudo atspalvio švarku, diržu ar šaliku.

Bottega Veneta, Calvin Klein, D&G, Salvatore Ferragamo, Versace, Dior Homme

LIEMENĖ

Kurį laiką nematyta ant garsiausių podiumų, šį sezoną liemenė vėl grįžo į dizainerių kolekcijas ir spėjo nustebinti gausybe modelio variacijų. Klasikinį stilių pasirinkę dizaineriai (pavyzdžiui Dolce&Gabbana ar Hugo Boss mados namai) pristatė paprastas ganėtinai trumpas juodas trijų sagų liemenes, o į kasdienišką-laisvalaikio stilių labiau linkę mados namai į kolekcijas įtraukė ilgesnius lengvesnių audinių ar net megztus modelius. Vyraujančios spalvos – juoda, pilka, stilistai neretai siūlė liemenes derinti su berankoviais marškinėliais.

Dior Homme, Jean Paul Gaultier, Lanvin, Hugo Boss, Missoni, Hermes

PERMATOMUMAS

Turbūt pati rizikingiausia ir drąsiausiems skirta tendencija, kurią teisingai pritaikyti bus itin sunku. Daugumai vyrų permatomumas siejasi su pigumu, vadinamojo auksinio jaunimo stiliumi. Dizainerių šou stilių kūrę profesionalūs stilistai permatomų audinių švarkelius ir marškinius stengėsi derinti su kuo neutralesniomis spalvomis, paprastesniais siluetais, tad jei šį sezoną nuspręsite įsigyti kiek plonesnio audinio marškinius ar švarką, juos rinktis pasiūlyčiau šviesių spalvų ir derinti su kiek tamsesnio tos pačios spalvos tono detalėmis.

Calvin Klein, Dior Homme, Givenchy, Hugo Boss, Jil Sander, Versace

SANDALAI

Neabejotinas vasaros must-have pirkinys. Šiai vasarai mados kūrėjai siūlo iš dirželių pasiūtus praktiškus sandalus, primenančius klasikinį gladiatoriaus modelį, derantį tiek prie šortų, tiek prie ilgų ar palenktų kelnių. Jų oda turėtų būti neblizgi, geriausia spalva – juoda arba, jei turite panašios spalvos aksesuarų, smėlinė-šviesi kakavinė. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad sandalų modelis šįkart kiek pakitęs – dirželiai vyniojasi ir virš pėdos.

Givenchy, Louis Vuitton, Versace, Emporio Armani, Hugo Boss, Gucci

SPORTAS

Dar viena itin svarbi tendencija, arba, kaip turbūt būtų tiksliau teigti, nauja sezono kryptis. Nuo brandžių ir klasika paremtų modelių nusigręžti nusprendę mados namai nusprendė imtis sportinės tematikos, tad ant podiumų pasirodė visas pulkas sportinėmis striukėmis, lengvais baltais marškinėliais, patogiomis kelnėmis vilkinčių modelių. Šiai tendencijai labiausiai tinka kontrastingų spalvų deriniai (juoda-balta, balta-mėlyna, juoda-pilka), saikingas minimalizmas.

Givenchy, Calvin Klein, Dolce&Gabbana, Dior Homme, Gucci, Louis Vuitton

RANKINĖ

Žinau, kad lietuvaičiai į šį aksesuarą vis dar žiūri kreivokai, tačiau pratintis vis tik reikia, nes tiek podiumų pavyzdžiai, tiek stilingi pasaulio didmiesčių vyrai jau seniai įrodė, kad rankinė nėra vien tik moteriškas aksesuaras. Šiam pavasariui/vasarai mados namai siūlo dideles ir patogias sportinio stiliaus rankines, siuvamas tiek iš odos, tiek iš paprasto standaus audinio. Vyrauja trapecijos modelis, ganėtinai trumpos rankenos, tamsios ruda ir mėlyna spalvos.

Bottega Veneta, Burberry, Louis Vuitton, Salvatore Ferragamo, Gucci, Hugo Boss

PARAITOJIMAI

Smulki, tačiau itin svarbi detalė. Dizaineriai, nenorėję naudoti išpopuliarėjusio laisvo kelnių modelio, šįkart rinkosi paprastą tiesų ar švelniai siaurėjantį kirpimą, o kelnių galus viengubai arba dvigubai atlenkė. Ši taisyklė galioja tiek džinsams, tiek paprasto audinio kelnėms. Itin gerai, jei jas papuošite diržu, atraitotos kelnės nenustebins nederančių kojinių atidengimu, o priderinti bateliai bus dailaus laisvalaikio modelio.

Hermes, Louis Vuitton, Dolce&Gabbana, Gucci, Moschino, Lanvin

Nuotraukos GQ, Vogue, TFS

Bučkis