Pavasaris/vasara 2010 | Militarizmo tendencija madoje arba Sir, yes, Sir!

Nors šį sezoną pati ryškiausia ir daugiausiai aptarinėjama yra romantiška aštuntojo dešimtmečio tendencija, kai kurie mados pasaulio kūrėjai nusprendė, kad po tamsaus ir griežto praeitos žiemos sezono mados industrijoje turi likti ir šiek tiek tamsumo, vyriško garderobo detalių ir, tiesiai šviesiai sakant, purvo. Pikta glam-rokerė nuo podiumų dingo, bet vadinamoji moteris-karė išliko. Tiesa, metalo detales ir šaltą blizgesį ji iškeitė į kamufliažą ir chaki spalvą, vietoje prabangių apdarų dėvi siauras dulkinas kelnes, patogų tamsiai žalią švarką ir senus nudriskusius marškinėlius, bet yra mergina, verta milijono. Patikėkite, military chic tendencija šį sezoną tikrai verta dėmesio.

Turbūt visus laurus už netikėtą karinių atributų madoje pasirodymą turėtume atiduoti Paryžiaus mados namų Balmain dizaineriui Christophe Decarnin ir Niujorko pažibai Marcui Jacobsui, ant podiumų vėl užkėlusiems ilgus ir didelėmis kišenėmis puoštus švarkus, platesnes chaki kelnes ir sagtimis puoštą avalynę. Žinoma, modelių demonstruoti deriniai kasdienai gal ir nelabai pritaikomi, tad nusprendžiau keliais pavyzdiniais derinukais pasiūlyti Jums devynias idėjas, kaip naująjį karinį stilių „saugiai“, bet įdomiai ir išmoningai įpinti į kasdienę aprangą, per daug nenutolstant nuo įprastinio klasikinio stiliaus ir panaudojant kitus madingiausius sezono atributus. Sėkmingo derinimo ir nebijokite eksperimentuoti!

1. Derinys šiltesnėms pavasario/vasaros dienoms. Pagrindiniu aprangos akcentu tampa šiurkštoko audinio kiek dulkinos spalvos švarkelis, visa likusi apranga paliekama šviesi. Labai verta atkreipti dėmesį į šortų modelį – jie kiek aukštesnio liemens, galai palenkti, audinys primena odą.

2. Urban warrior. Net neabejoju, jog vasarą žavėsimės Niujorko ir Londono vakarėlių liūčių nuotraukomis, kuriose jos dėvės visą sezono must-have rinkinį: Balmain marškinėlius, rankose laikys PS1 rankinę ir avės Alexanderio Wango batus. Paprasta, bet labai efektinga, ar ne?

3. Šis tas šių dienų komandorei. Griežto modelio dviejų eilių sagų švarkas, madingiausias kiek aptrintas kelnių modelis, tamsūs akiniai ir kelios itin moteriškos detalės – blizgūs auskarai ir dailūs aukštakulniai sandalai.

4. Lengva, neutralu, paprasta, tačiau kontrastinga. Aprangoje vyrauja juostų-klosčių motyvas, pagrindiniu akcentu tampa masyvus švarkelis, suteikiantis deriniui griežtumo, o visos kitos detalės atspindi lengvumą ir moteriškumą, yra paliekamos blausių spalvų.

5. Paprasčiausias būdas savo garderobui suteikti šiek tiek militaristinių spalvų – laisvi purvinos žalios spalvos marškiniai, prie kurių puikiai derės visų smėlinių ir rudų atspalvių švarkai, bateliai, rankinės. Ryškiausiu aprangos akcentu tampa ryškiai mėlyni džinsai, griežtumo suteiks klasikiniai aviatoriaus modelio akiniai veidrodiniais stiklais.

6. Pačioms didžiausioms mados aukoms siūlau tarpusavyje derinti du svarbiausius sezono akcentus – sunkų ir masyvų karišką švarkelį ir šviesią lengvą mažą baltą suknelę. Svarbu, kad vizualaus masyvumo nestokotų ir kitos aprangos detalės – platforminiai bateliai, itin madinga suraukiamo maišo formos rankinė.

7. Juodos spalvos fanatikėms, tamsių detalių nenorinčioms atsisakyti ir šiltojo sezono metu. Jei esate viena iš jų, aprangą pagyventi siūlyčiau bent jau šviesesne suknele, o į klasikinį (ar kitą mėgstamo modelio) švarką įsisegti segę-„ordiną“.

8. Nebijančioms dulkinų atspalvių ir blankumo. Aprangoje nelieka ryškių akcentų, tad itin svarbu kuo tiksliau suderinti detalių spalvas, rasti kuo geresnį dramblio kaulo ir chaki spalvų santykį. Tiesa, renkantis džinsus juodą spalvą geriau pamiršti – žali atspalviai liks antrame plane, nes akį kaipmat patrauks juoda-balta kontrastas.

9. Dar vienas pasiūlymas, kaip per daug nekeičiant garderobo galima susikurti madingą military chic įvaizdį. Jums tereikės švelniai siaurėjančių chaki spalvos kelnių su kišenėmis ir užtrauktukais, kurias derinti galėsite su viskuo – mėgstamais aukštakulniais (jei jie klasikiniai, nepamirškite klasikinio švarko ar bent marškinių), įprastiniais megztukais, didelėmis rankinėmis.

Nuotraukos TFS, net-a-porter

Bučkis