Rankinė vasarai 2010 | Mažos rankinės didelė tendencija

Raktai, telefonas, užrašų knygelė, kosmetinė, lūpdažis, mėgstamiausi kvepalai, dar neperverstas naujausias žurnalas, keli tušinukai, dokumentų ar sąsiuvinių aplankai, šalikėlis, plaukų segė, nauji auskarai… Peržvelgusi savo rankinės turinį ne viena moteris iš tiesų prisimena pasakymą, kad vienoje rankinėje sutelpa pusė gyvenimo. Tačiau mados pasaulio verdiktas žiaurus: šią vasarą tiek pati rankinė, tiek jos turinys kardinaliai keisis. Daugiau jokių didelių ir maišus primenančių rankinių, tapusių ištikimiausiomis šiandieninių moterų palydovėmis. Dizainerių dėmesį vėl patraukė aštuntojo dešimtmečio siluetai, vasariškas bohemiško stiliaus dvelksmas, retro detalės, tad kviečiu Jus susipažinti su viena iš vasaros sezono naujienų – didele mažų rankinių tendencija.

Jau madų savaičių Niujorke, Londone, Milane ir Paryžiuje metu fotografų dėmesį patraukė ne legendiniai Hermes Birkin ar Balenciaga City modeliai, o tikra sezono naujiena – Celine dizainerės Phoebe Philo pristatytos nedidelės dėžutės formos rankinės ilgu dirželiu. Kur dingo blizgesys, įmantrios formos, aukso siūlais siuvinėti krašteliai ir prabangių odų deriniai? Visą šią prabangą nustelbė paprastutis klasikinis modelis, kurį netikėtai įsimylėjo ne tik klasikinį stilių mėgstančios redaktorės ar fotografės, bet ir naujienoms itin imlios mados žurnalistės bei gatvėse sutinkamos mados mylėtojos. JAK&JIL gatvės mados fotografijos tinklaraščio autorius Tommy Ton prieš keletą dienų šiai rankinių tendencijai net paskyrė atskirą įrašą, o tendenciją dar labiau populiarinti padėjo pats Karlas Lagerfeldas, po Fendi pristatymo kiekvienai manekenei padovanojęs po būtent tokio modelio rankinę. Ką jau bekalbėti apie Chanel 2.55 – niekada iš mados neišeinanti klasika, įvertinta jau ne vienos mados gerbėjų kartos, šiemet taip pat patenka į madingiausių sezono rankinių sąrašą.

Įdomiausia tai, jog auksinė sezono formulė „paprastas nedidelis modelis plius ilga rankena“ tiko prie bet kokio įvaizdžio – nuo tų pačių Celine mados namų pasiūlyto minimalizmo, hipiškų Chloe variacijų iki prabangių Dolce & Gabbana nėrinių ir šilkinių Lanvin svajonių suknelių. Jei į tendencijos plitimą dar pernai metų rudenį vykusias vasaros 2010 kolekcijų pristatymų savaites žiūrėsime pagal chronologinę tvarką, tai tikrai nesuklysiu teigdama, jog pačios pirmosios nedidelių rankinių variacijos pasirodė jaunojo Niujorko genijaus Alexanderio Wango amerikietiškojo futbolo įkvėptoje kolekcijoje. Ilga rankena, tarsi sendinta oda, minkštas ir kiek sukrintantis modelis, daug užtrauktukų, kišenių… „Brenda“ vardą gavusi rankinė kaip mat pateko į aksesuarų gerbėjų taikiklį, o už kelių savaičių ją jau turėjo ne viena jauna mados redaktorė ar ištikima A.Wango klientė.

Antras svarbus momentas – Milano pristatymai. Mažos rankinės tendencija buvo pastebėta Gucci, Emilio Pucci, Dolce & Gabbana kolekcijų pristatymuose. Tiesa, kiekvieni mados namai madingąjį modelį perkūrė savaip. Štai Gucci mados namai pasirinko itin griežtą formą, kurią „sušvelnino“ kutais ir bambukine rankena. Itin vasariška, moteriška ir prabangi Emilio Pucci kolekcija, žinoma, savo rankines siuvo kiek aptakesnio modelio, nevengė jų puošti auksiniais užsegimų elementais, į medžiagą įaudė auksinio siūlo. Dolce & Gabbana duetas, pasirinkęs Sicilijos temą, visoje kolekcijoje naudojo itin daug mezginių bei nėrinių, tad ant podiumo pristatyti rankinių modeliai buvo numegzti rankomis, papuošti blizgiais akmenimis, karoliais.

Tačiau didžiausią įtaką šiai naujienai turėjo Paryžiaus dizaineriai, pasirinkę minimalizmo kryptį. Pradedant Stella McCartney ir baigiant Givenchy, visa eilė mados namų pagrindiniu kolecijos aksesuaru pasirinko nedidukę rankinę su trumpesne ar ilgesne rankena. Vieni mados namai kiek švelnesnio silueto modelius derino prie šilko audinių ir nėrinių, kiti griežtas mažas „dėžutes“ siūlė rinktis norint papildyti grafika margintus klasikinius švarkus ar itin aštraus kirpimo paltukus.

Taigi kokį modelį reikėtų pasirinkti, kad tikrai nesuklystumėte ir įsigytumėte ne vienam sezonui tinkantį aksesuarą? Visų pirma siūlyčiau atkreipti dėmesį į modelį. Ar jis ne per daug pretenzingas ir nėra tinkantis tik prie elegantiškos ar tik prie spalvingos/blizgios aprangos? Bene tobuliausias ir „saugiausias“ pasirinkimas – Givenchy kolekcijoje matyti juodi keturkampiai modeliai, kuriuos puikiai priderinsite tiek prie dailesnės suknelės, tiek prie vasarinių šortų bei basučių. Antras žingsnis – medžiaga. Žinoma, nedidukę gražią tikros odos rankinę rasti būtų nesunku, tačiau norint kiek madingesnės faktūros turbūt geriausia žvalgytis į dirbtinio audinio rankines. Madinga tiek krokodilo odos imitacija, tiek matinis grublėtas paviršius. Itin svarbi ir rankena – jos ilgis, ar įmanoma ją patrumpinti, ar ji iš to paties audinio, ar metalinė grandinėlė. Maža rankinė – daug svarbių detalių, tačiau ko juk nepadarysi dėl madingo modelio, ar ne?

Nuotraukos style, jakandjil, stockholm streetstyle, net-a-porter

Bučkis