Pre-Fall 2011 | Burberry Prorsum

Kai daugelis tarpsezoninių pre-fall ar resort kolekcijų įprastiems ready-to-wear podiumo darbams neprilygsta nei idėjomis, nei sulaukiamu dėmesiu, garsieji britų mados namai Burberry Prorsum viską apverčia aukštyn kojomis ir savo ištikimus gerbėjus tarpinėmis kolekcijomis pradžiugina žymiai labiau nei įprastų sezoninių darbų eksperimentais. Kodėl? Na, tenka pripažinti, jog pastaruosius keletą sezonų mados namų kūrėjas Christopher Bailey dirbo naudodamas tą pačią formulę (rock chic su angliškos romantikos prieskoniu) ir prarado nemažai klientų po fiasko pavadintos pavasario 2011 kolekcijos. Bet šį pre-fall darbą galime drąsiai vadinti šiokia tokia reabilitacija – į mados namų lookbook‘ą grįžta kasdienė Burberry elegancija, pasirodo keletas naujų audinio ir kailio derinimo idėjų, net klasikiniai vakarinės aprangos modeliai, kurių ant podiumo paprastai nematome.

JOMS

Visada jauną, natūralumą mėgstančią ir energingą Burberry merginą neretai noriu pavadinti tikra jauna angliška rože. Ji miela, bet nepataikauja, yra elegantiška, tačiau mėgsta švelnią jaunatvišką netvarką, demonstruoja tobulas manieras ir pasižymi puikiu humoro jausmu. Ji – aukso vidurys tarp veržlumo ir drovumo, klasikos ir modernumo. Būtent tokią įsivaizduojamą Burberry deivę pamačiau šioje kolekcijoje. Pagrindiniu kolekcijos apdaru, žinoma, išliko kelius siekiantis paltas, kurį šįkart Ch. Bailey puošė įdomia detale – prisegamais kailio petukais ir rankovėmis, kuriuos patogu nusegti dieną ir naujai pritaikyti vakare. Taip pat pasirodo ir tarsi dryžuoti kailiniai, smulkiai margintos samanų spalvos suknelės, švelnūs rožiniai pasteliniai atspalviai. Įdomus akcentas – liemenį it korsetas suveržiantis juodas diržas.

Dar vienas kertinis kolekcijos akmuo – platėjančios „flare“ modelio kelnės, žinomos kaip vienas geriausių būtų vizualiai išilginti kojas. Jos, Burberry kurtos jau prieš keletą sezonų, šįkart buvo siuvamos iš raudonų plytų bei samanų žalumo spalvų tvido.

Nuodėmė būtų nepaminėti ir vakarinės aprangos sekcijos. Prasidėjusi nuostabiomis žemę siekiančiomis ir liauną liemenį paryškinančiomis blausių spalvų suknelėmis (viena įspūdingiausių – primenanti siuvinėtos angoros liemenės ir šilkinio sijono derinį), ji baigėsi netikėtu pasiūlymu merginai dėvėti… klasikinį, bet velniškai patrauklų kelnių kostiumą.

JIEMS

Nuo merginoms skirtos kolekcijos dalies tikrai neatsilieka ir vaikinams skirtoji. Taip pat sukoncentruota į viršutinę lauko aprangą, ji siūlo rinktis ne tik klasikinius lietpalčius, bet ir jau išbandytą tendenciją – avikailį. Tiesa, šįkart jis atrodo tarsi atkeliavęs iš aštuntojo ar devintojo dešimtmečių vyro spintos ir yra derinamas su klasikinių flanelės marškinių raštu. Nepamirštamos ir ryškiaspalvės pūkinės striukės, vilnoniai paltai, tvidas, net dygsniuota oda. Prie šių drabužių siūlomas madingo Burberry vaikino must-have – siaurėjančios ar tiesaus kirpimo kelnės, dailūs suvarstomi batai.

Gaila, jog kiek skurdokas vyriškos kolekcijos vakarinės aprangos pasirinkimas – pasiūlyti vos keli klasikinio modelio kostiumai su siauromis kelnėmis ir liemenuotais švarkais. Malonus siurprizas – Alexanderio McQueeno žiemos 09 kolekciją priminęs juodas paltas su kailio apykakle.

Nuotraukos style.com

Bučkis