Makiažo tendencija rudeniui | Katės akys + Maybelline konkursas!

Jei paklaustumėte makiažo meistrų apie visų laikų garsiausius ir ikoniškiausius akių makiažo stilius, tarp paminėtų tikrai būtų ir žinomasis „katės akių“ stilius. Jį galima drąsiai tituluoti ir vienu seniausių – „katės akis“ juoda spalva kurdavo dar senovės egiptiečiai, jos plačiai vaizduojamos ir šių laikų filmuose apie Egipto istoriją ar legendinę karalienę Kleopatrą. Naujausiuose amžiuose „katės akys“ atgimė šeštajame XXa. dešimtmetyje, jas populiarinti padėjo tokių ikonų kaip Audrey Hepburn ar Grace Kelly filmai, naują tendenciją greitai pastebėję mados leidiniai. Ir štai, po daugiau nei pusės amžiaus „katės akys“ grįžta ant podiumų ir vėl tampa nauja, moderniai moteriai pritaikyta tendencija.

ŠIEK TIEK ISTORIJOS

Manau, kad jei žinote bent pagrindines makiažo taisykles, apie „katės akis“ tikrai būsite girdėję. Lengva juodo pieštuko linija ne tik akimirksniu paverčia moters žvilgsnį prikaustančiu, bet ir suteikia jam paslaptingumo. Mintyse kaipmat iškyla septintojo dešimtmečio ikona Twiggy, sugebėjusi savo didelėmis akimis, milžiniškomis riestomis blakstienomis ir įdėmiu, net kiek baikščiu žvilgsniu užkariauti visą mados pasaulį. Pasekusios šios laibutės gražuolės pavyzdžiu, trapecijos formos sukneles pamilusios to meto paauglės ne tik ant kirpyklos grindų palikdavo ilgai augintas kasas, bet ir masiškai pirko juodus akių pieštukus, kurių pagalba stengdavosi tapti panašiomis į savo ikoną. Minėjau, kad šią tendenciją pamilo ir žavingoji Audrey Hepburn, kuri yra tapusi elegancijos sinonimu. Pamėgusi Huberto de Givenchy siūlytus architektūriškus ir net kiek futuristiškus siluetus, ji neretai rinkdavosi kuo blankesnį lūpdažį ir kalbėti leisdavo dalioms, stirnaitę primenančioms akims.

Jei kalbėsime apie šių laikų stiliaus dievaites, pirmiausia į galvą ateina neseniai į „Club 27“ įstojusi atlikėja Amy Winehouse, kurios chaotiškas rockabilly stilius su juodų plaukų „aviliu“ ir stora, sunkia juoda vokų linija daug kam liks įsirėžęs į atmintį kaip tradicinis Amy įvaizdis. Taip pat verta paminėti ir garsią mados tinklaraštininkę „Chicmuse„, kurios juodas kuodas, raudonos lūpos ir „katės akys“ jau tapo šios stilingos merginos vizitine kortele. Savotiška šio stiliaus ambasadore galime laikyti ir aktorę Angeliną Jolie, atlikėją Gwen Stefani.

Tačiau šį sezoną „katės akys“ nuo žurnalų viršelių ir raudonųjų kilimų persikelia ir į gatves – subtilios interpretacijos, pasirodžiusios ant podiumų, yra ne tik tinkamos dienai, bet ir sukuria fatališkos moters įvaizdį. Kodėl gi nepabandžius, ar ne?

KĄ MATĖME ANT PODIUMŲ?

Podiumų makiažo apžvalgą nusprendžiau pradėti nuo vieno geriausių pavyzdžių, kurį sutartinai pagyrė ir ekspertai. Lanvin modeliai podiumu žygiavo su lengva juodo šešėlio linija paryškintais vokais, išraiškingais antakiais ir sezono naujiena – tankiomis, kiek sulipusiomis blakstienomis.

Subtilus Louis Vuitton pasiūlymas su beveik neparyškintomis blakstienomis, bet žvilgsniui gilumo suteikiančia linija ties nosies kontūru.

Miu Miu pasirinko retro stiliaus temą, tad makiažą paliko itin paprastą – šešėliai bylojo apie „katės akių“ efektą, bet akys atrodė gerokai „padūmavusios“.

Itin paprastas Stellos McCartney modelių makiažas – vos viena juodo pieštuko linija ir paryškintos viršutinės blakstienos.

Panaši idėja buvo ir Gianfranco Ferre makiažo meistrų mintyse – juodas pieštukas ir madingosios sulipusios blakstienos.

Itališkos Dolce & Gabbana gražuolės puikiavosi jau ryškesne akių pieštuko linija ir tankiomis, ilgomis blakstienomis bei natūralios spalvos akių šešėliais.

Lietuvaitė Julija Steponavičiūtė D&G užkilisiuose su itin ryškiomis „katės akimis“ – itin daug juodo akių šešėlio bei pieštuko.

Chanel meistrai į pagalbą pasitelkė beveik vien tik blizgią šešėlių paletę – juodas šešėlis įrėmino akis, o sidabrinis ir pilkas paryškino juodą liniją.

Įdomi Derek Lam makiažo meistrų iterpretacija ant Editos Vilkevičiūtės veido – plieninės „katės akys“!

Spalvota Jil Sander linija su taip pat itin ryškiomis lūpomis.

Josepho Altuzarros modeliai nustebino vos ne ateiviška itin pratęsta linija, Bottega Veneta manekenės sužavėjo subtiliu retro stiliumi, o  DKNY merginų vokus papuošė bumerangą primenanti juodo pieštuko linija.

Emanuel Ungaro pristatyme merginoms „katės akys“ buvo sukurtos įspūdingų dirbtinių blakstienų pagalba, Marc Jacobs modeliai pakerėjo tamsiu, paveikslą primenančiu makiažu, o Moschino merginos atrodė tarsi moters-katės pasekėjos.

KAIP PASIDARYTI?

Kadangi geriausias būdas išmokti darytis makiažą yra paprasčiausia praktika prieš veidrodį su keliomis priemonėmis, prieš pradedant eksperimentus siūlau peržiūrėti bent keletą pamokų internete – pamatysite, kaip naudoti akių pieštuką ir šešėlius, kaip profesionaliai išgauti gražią liniją bei spalvų perėjimus. Štai vienas pavyzdys:

Keletą variantų savo gerbėjoms siūlo ir makiažo kompanija „Maybelline New York„. Jums tereikės juodo akių pieštuko, blakstienų tušo ir vienos vokų šešėlių paletės, o visa kita – itin paprasta: vokus plunksnos forma paryškinate pasirinkta palete (tamsiausia spalva – akies išoriniame kampe), nupiešiate dailią pasirinkto storumo liniją akių pieštuku ir suteikiate savo blakstienoms apimties. Nedidelis, bet svarbus patarimas: pasidariusios madingą katės akių makiažą jau nebeturėtumėte naudoti itin ryškaus lūpdažio. Geriausia įkvėpimo semtis iš septintojo dešimtmečio, kai svarbiausios buvo akys, o lūpos padažomos vos pastebimu šviesiu blizgiu ar net kūno spalvos matiniu lūpdažiu.

KONKURSAS

O dabar metas ir didžiajai naujienai, susijusiai su straipsnyje aprašyta tendencija. Antrus metus bendradarbiaudama su pasauline makiažo kompanija „Maybelline New York“, esu laiminga galėdama Jums pranešti, kad šiemet, mielos skaitytojos, Jūsų vėl laukia naujas konkursas! Šįkart jo ašis – viliojantis ir grožio industrijos klasika tapęs katės akių makiažas, kuris įkvėpė „Maybelline New York“ specialistus sukurti naująjį blakstienų tušą „Colossal Cat Eye“.  Prisipažinsiu, kad „katės akis“ visuomet norėjau išbandyti, tačiau, jei akių pieštuku išgauta linija atrodė puikiai, viską sugadindavo blakstienų tušas – kampeliai atrodė nepakankamai paryškinti, o blakstienoms trūko apimties. Prieš mėnesį gavusi galimybę išbandyti „Colossal Cat Eyes“ likau išties patenkinta – šepetėlio forma būtent tokia, kokios reikia paryškinti akies kraštui.

Koks šįkart bus konkursas? Tema tikriausiai ganėtinai aiški – išraiškingos ir ryškios „katės akys“. Taigi jei jau spėjote pamilti šį makiažo stilių ir esate kūrybinga, mokate puikiai piešti arba gal net nuostabiai valdote makiažo teptukus, kviečiu Jus pasidalinti savo kūryba ir galbūt net laimėti „Maybelline New York“ akių makiažo rinkinį su „Colossal Cat Eye“ blakstienų tušu.

Jums tereikia nupiešti originalaus katiniško makiažo eskizą arba nufotografuoti jau padarytą savo kūrybos makiažą ir jį trumpai aprašyti (iki 80 žodžių). Jūsų piešinių/nuotraukų lauksiu iki rugsėjo 1d., juos siųskite el.pašto adresu spintosguru@gmail.com su pavadinimu „KONKURSUI“ (siųsdami savo darbelius sutinkate, kad informacija gali būti panaudota reklamos tikslais).  Rugsėjo pirmąją visų dalyvių darbus su aprašymais patalpinsiu „Spintos Guru“ Facebook tinklalapyje, specialiai konkursui sukurtame albume. Du daugiausiai Jūsų balsų (t.y. „like“ paspaudimų) surinkę autoriai bei vienas, kurį išrinksiu aš pati, bus apdovanoti „Maybelline New York“ įsteigtais prizais.

Linkiu kuo didžiausios sėkmės ir jau laukiu Jūsų darbų!

Reklaminė kampanija su modeliu Julia Stegner

Nuotraukos vogue.co.uk, Maybelline

Bučkis