Išleistuvės 2012 | Idėjos, pasiūlymai, atsakymai į svarbiausius klausimus

Nors Jūsų klausimų apie aprangą išleistuvių šventei sulaukiu kasmet, šiemet jie visi aktualūs ne tik Jums – liepos viduryje formalus atsisveikinimas su mokykla laukia ir manęs. Tiesa, pati itin daug dėmesio išleistuvių įvaizdžio planavimui skirti neplanuoju – pamergės šukuosenos darytis nėra prasmės, suknelei didelės reikšmės neteikiu, o gal net ir pėdų aukštakulniais nekankinsiu. Skamba keistai? Man – tiesiog logiškai! Jau ne pirmus metus peržiūrinėdama senesnių mokyklos laidų išleistuvių nuotraukas pastebiu, kaip kruopščiai saugotos suknelės šventės pabaigoje vis tiek tampa purvinos bei plyšta, dailūs aukštakulniai „žudikai“ išmainomi į kuklius laivelius, o ne vieną šimtą litų kainavusios visažistų paslaugos tiesiogine prasme plaukia pavargusių merginų veidais. Taigi kaip nesuklysti renkantis išleistuvių aprangą, kuri ne tik atrodytų puikiai, bet ir leistų visą naktį jaustis patogiai bei užtikrintai, kad viskas išliks savo vietose?

Taip, dvyliktokėms išleistuvės gali tapti tikru galvos skausmu. Štai vienos merginos jau žiemą žino, kad vasaros vidurio šventei skirta suknelė jau saugiai laukia savo pasirodymo spintoje, o kitos tik paskutinėmis dienomis suvokia, kad pats metas pradėti bėgioti po parduotuves, nes iki šiol nepagalvota nei apie drabužius, nei apie avalynę, nei apie aksesuarus. O jei dar netikėtai randama sudžiūvusi blakstienų tušo tubelė, įdegus nebetinkama mylimiausia pudra… Nors į kraštutinumus pulti nereikėtų, manau, jog būtent dabar (egzaminai dar neprasidėjo, pirkimo vajus – taip pat) yra pats tinkamiausias laikas mąstyti apie savo išvaizdą legendomis apipintą išleistuvių vakarą. Turbūt tinkamiausias keikti ir vaikinus, kad jiems visam gyvenimui užtenka vieno kostiumo – išleistuvėms, diplomų teikimui, vestuvėms ir net laidotuvėms… Žinoma, juokauju (tikiuosi).

Kadangi sulaukiau tikrai ne vienos dešimties Jūsų prašymų padėti, nusprendžiau sugrupuoti aktualiausius Jūsų klausimus bei sudaryti dvi patarimų kategorijas: kam sakyti „taip“, o kam – „ne“. Turiu prabrėžti, jog visos pateiktos idėjos bei pasiūlymai išreiškia tik šio įrašo autorės asmeninį požiūrį, tad Jūsų bei mano nuomonės gali išsiskirti. Vis tik tikiuosi, jog vienas kitas patarimas padės.

TAIP

 • Gaivioms, ryškioms spalvoms. Prisiminkite ir itin madingus pastelinius atspalvius, prie kurių lengva derinti ryškesnių spalvų detales.
 • Ilgiui iki kelių, kontrastingiems ilgiams (priekyje trumpa, nugaroje ilgiau), trumpoms rankovėms, berankoviams modeliams, graikiškiems modeliams (vadinamiesiems „one-shoulder“).
 • Metalinėms spalvoms. Žinoma, su saiku, nes disko kamuoliai konkurentų neieško.
 • Bekulniams bateliams. Taip, visos nori pasipuošti kuo aukštesniais ir įspūdingesniais aukštakulniais, tačiau jau po pusvalandžio lieja ašaras (ir brangų tušą) dėl skaudančių pėdų ir klausinėja, ar niekas neturi atsarginės batelių poros. Klasikiniai laiveliai išties puikus ir elegantiškas pasirinkimas, tikrai neskaudės kojų ir jausitės patogiai visą naktį. Jei Jūsų delninukė pakankamai talpi – basutes ar laivelius būtinai įsidėkite.
 • Ryškiems aksesuarams. Kiek galima žiūrėti į juodus aukštakulnius bei delninukes? Nebijokite ryškių spalvų!
 • Kukliam makiažui bei šukuosenai. Net neabejoju, jog nemaža dalis merginų jau skuba užsirašyti į eilę pas kirpėjas bei visažistes, tačiau prisiminkite, kad išleistuvės – vasaros šventė, kuri trunka visą naktį. Tiesiai šviesiai sakant – tikra karščio ir prakaito fiesta, tad pamergių stiliaus garbanos tikrai išsileis, o brangus makiažas su priklijuojamų blakstienų vėduoklėmis nutekės ir paryčiais gražuoles pavers pandomis. Taigi drąsiai rekomenduoju paprastas palaidų plaukų, kuodo ar tiesiog „uodegos“ šukuosenas bei kuklų, dailų makiažą, kurį galima pasidaryti namuose ir sutaupyti nemažai pinigų. Jau geriau pasirūpinti įdegiu, o tada makiažo išvis beveik nereikės.
 • Lengvam švarkeliui ar megztukui, nes išties gali pasidaryti vėsu. Geriausia pasirūpinti derančiu lengvu megztuku, kurio nebūtų baisu ištepti ar suglamžyti, tačiau labai patogu tiesiog įsisupti, kai pasidarys vėsoka.
 • Subtiliai suderintai merginos ir vaikino aprangai, jei į išleistuves eisite su antra puse.

NE

 • Juodai, baltai spalvoms. Juk einate ne į laidotuves ar vestuves, tad pernelyg nukrypti į klasiką nereikėtų – mėgaukitės jaunyste.
 • Gyvūnų raštų perkeliui – verčiau pasirinkite zebro ar leopardo rašto delninukę, bet ne suknelę.
 • Princesiškoms suknelėms. Galimybę pabūti princese pasilikite vestuvėms.
 • Nuotakų ar pamergių stiliaus „tortams“ ant galvos bei itin storam makiažo sluoksniui.
 • Labai gražiems bateliams, su kuriais neįmanoma paeiti. Na, pateisinama nebent tada, jei Jus nešios ant rankų arba tiesiog mėgstate sėdėti ir žiūrėti, kaip kiti šoka.
 • Spalvų mišrainei. Ryškios spalvos – puiku, tačiau visur galioja „Kalėdų eglutės“ principas.
 • Audiniams, kurie yra itin teplūs bei iškart atrodo nekaip vos užtiškus lašui vandens ar vos vos suprakaitavus. Geriausias pasirinkimas – paprasčiausia medvilnė, kuri leis odai kvėpuoti.
 • Pernelyg atviroms suknelėms, kurios atrodo paprasčiausiai vulgariai. Prisiminkite, jog šventėje dalyvaus ir tėvai bei mokytojai, tad atitinkamas pagarbos lygis yra būtinas.
 • Dirbtinio įdegio pertekliui. Puiku, jei atrodysite lengvai, natūraliai įdegusi, tačiau jei per išleistuves paprastai blyškios odos mergina pasirodys itin oranžinė, tai atrodys paprasčiausiai juokingai.
 • Savo kūno proporcijų nepaisymui stengiantis bet kuriuo atveju pasipuošti aptempta mini suknele.

IDĖJOS

Šiame įraše išvysite ir keletą „idėjinių“ derinukų, kurių neverta aklai kopijuoti, tačiau galbūt pravartu pasisemti įkvėpimo ar sau pritaikyti vieną kitą idėją. Visi derinukai sudaryti naudojant internetinės dizainerių kūrinių parduotuvės „net-a-porter.com“ siūlomus drabužius bei suskirstyti į penkias kategorijas: išleistuvių klasika, minimalistėms, be nervų, blizgesys, spalvos. Visus pasistengiau sudaryti taip, kad būtų aiški derinio idėja, o patys drabužiai bei aksesuarai išties atrodytų tinkami jaunatviškai išleistuvių šventei.

IŠLEISTUVIŲ KLASIKA

Žinoma, pradėti būtina nuo tų atributų, kurie jau vadinami išleistuvių klasika – dailios suknelės, klasikiniai aukštakulniai, neutralios spalvos… Vis tik pasistengiau, kad mano „idėjiniai“ deriniai neatrodytų nuobodžiai. Štai nors pirmasis iš pirmo žvilgsnio itin kuklus ir blankokas, jame netrūksta įdomesnių dabar itin madingo rožinio metalo detalių, o violetinė basučių spalva tobulai papildo abstraktų suknelės raštą.

Auksas bei kreminė spalva – dar vienas klasikinis pasirinkimas. Mano nuomone, kuklus nuo liemens platėjantis suknelės modelis bei tarpusavyje puikiai derantys aksesuarai yra vienas geriausių bei saugiausių pasirinkimų, jei niekaip nepavyksta apsispręsti.

Klasikinė tamsiai mėlyna suknelė bei keli ryškūs akcentai – taip pat dažnas pasirinkimas. Tiesa, kiek rečiau tenka matyti tamsiai mėlynos bei oranžinės derinį, tad kodėl neišbandžius būtent jo? Beje, oranžinę, žinoma, pakeisti gali bet kuris ryškesnis atspalvis, kuris tik galėtų pagyvinti tamsią suknelės spalvą.

MINIMALISTĖMS

Net neabejoju, jog šiemet netrūks ir merginų, kurios išleistuvėms nuspręs pasirinkti kiek paprastesnį, minimalistiškesnį įvaizdį. Kuklus suknelės modelis ir vos vienas kitas aksesuaras – puikus pasirinkimas toms, kurios pernelyg išsipusčiusios jaučiasi tiesiog nejaukiai. Būtina nepamiršti, jog minimalistiškas stilius reikalauja ir kuklesnio makiažo. Štai pirmajam koralų bei juodos spalvos deriniui tūrbūt reikėtų tik šiek tiek rausvo lūpdažio.

Blyški klasika su šlakeliu ironijos. Jei tik rastumėte tokią „knyginę“ delninukę (jei neklystu, panašias buvo sukūręs ir mūsų duetas „A&V“), išleistuvių metu ji tikrai taptų traukos centru.

Laisvas, tačiau maišo neprimenantis suknelės modelis, kūno ir aukso spalvų aksesuarai leis nepamiršti, kad šventė vyksta vasarą, bei minimaliomis pastangomis susikurti itin elegantišką įvaizdį.

BE NERVŲ

Turbūt atsiras ir tokia merginų grupė, kuriai idėjų bei kūrybiškumo šiaip netrūksta, tačiau išleistvėms norisi tiesiog kažko paprasto, patogaus ir lengvo. Vienas geriausių pasiūlymų šioms panelėms – žemės tonai, neįpareigojantys aksesuarai bei patogus, jaukus suknelės modelis. Beje, tokia spalvų paletė tobulai tiktų prie lengvo vasariško įdegio.

Vėlgi neutrali paletė, paprastutė suknelė bei kelios neįpareigojančios stilingos detalės. Ar pastebite, kaip puikiai į bendrą visumą „sulimpa“ dramblio kaulo, rožinė aukso bei baklažano spalvos?

BLIZGESYS

Nors intensyvus spindesys pastaruoju metu dažniau paliekamas Naujųjų metų šventei, o ne išleistuvėms, turbūt atsiras viena kita mergina, kuri be spindinčių suknelių tiesiog nemato prasmės išvis rodytis renginiuose. Kad auksu švytinti suknelė derinio neapsunkintų ir nepaverstų kiek žiemišku, jį siūlau atšviežinti šviesiomis lengvomis spalvomis bei subtiliais neoniniais akcentais. Tiesa, vertėtų nepersistengti ir su makiažu bei šukuosena, nes visą „darbą“ jau atlieka suknelė.

SPALVOS

Kadangi jau sulaukiau nemažai Jūsų klausimų būtent dėl tinkamiausios suknelės spalvos, galiu drąsiai teigti, kad verta pamiršti tiek juodą, tiek baltą. Geriau rinktis tai, kas atrodo jaunatviškai bei alsuoja vasara. Ryškios vaiskios spalvos – bene tobuliausias pasirinkimas išleistuvėms, nes atrodysite gyviau, energingiau, galėsite žaisti vadinamąjį „spalvų blokavimą“. Štai prie ryškiai rožinės suknelės puikiai tiks įvairių mėlynų atspalvių aksesuarai…

Pasirinkusi madingą pastelinį pistacijų atspalvį, prie jo galėsite derinti „tylesnius“ auksinius bei rusvus tonus, nors puikiai tiktų ir ryški geltona, mėlyna spalvos.

Jei Jūsų suknelė – ryškios mėlynos spalvos, nepabijokite pažaisti su kontrastinga raudona spalva, o derinį kiek sušvelninti aukso detalėmis. Žaisminga apyrankė (ši puikiai atitinka sezono jūrinę tendenciją, nes primena koralą), deranti prie delninukės – itin geras pasirinkimas, nes abi detalės atrodys it komplektas.

Nuotraukos iš net-a-porter.com, TFS/Vogue Japan

Įraše pateikta tik asmeninė autorės nuomonė, o ne profesionalūs patarimai.

Bučkis