Sekmadienio pasirinkimas | Grožio idėja pagal Spintos guru kosmetinę

Prieš porą dienų peržiūrinėdama naujausios “Christian Dior” kolekcijos pristatymo nuotraukas netyčia pagavau save daugiau dėmesio skiriančią ne Rafo Simonso kurtiems drabužiams, o modelių makiažui. Išriesti aukso spalvos antakiai, tik truputis skaistalų, beveik nepaliestos lūpos… Nuo drabužių žvilgsnis krypo ir į neutralų “Balmain” merginų makiažą, dramatiškas “Gucci” modelių akis, tobulai netobulą “Emilio Pucci” įvaizdį su saulės nugairintu veidu bei pagaliau natūralaus pločio antakiais. Nors modelių dėvimų suknelių savo spintoje matyti tikriausiai neteks, bent kelios minutės eksperimentuojant su auksaspalviais šešėliais leis įsivaizduoti esant “Chanel” užkulisiuose.

Ne kartą esu beveik gėdingai prisipažinusi, kad tuo metu, kai madą norisi palikti už nugaros, prie kompiuterio ekrano mane kelioms valandoms lengvai prikausto profesionalių ir savamokslių grožio ekspertų video pamokos bei apžvalgos. Kokia nagų lako formulė šį sezoną tirščiausia? Kokiais penkiais būdais galima išsaugoti lūpdažio spalvą bent keletu valandų ilgiau? Skamba juokingai? Gali būti, tačiau makiažas bei blizgančiose jo pakuotėse slypinti idėja užburia. Net būčiau linkusi sakyti, kad moterį lengviau pažinti pagal jos kosmetinės, o ne rankinės turinį. Kadangi mano atveju pastaroji preciziškai tvarkinga, kviečiu susipažinti su mėgstamiausiu “Spintos guru” raudonu lūpdažiu, drebančią ranką suvaldančiu geliniu kontūru bei kitais mažais kosmetinės atradimais, kurie per keletą metų ryte tapo ne mažiau būtinais nei puodelis kavos.

Nors tikiu, kad kiekviena mergina savo spintoje slepia mėgstamiausią megztinį ar aukštakulnius, kurie tikrai netrukdys šokti visą naktį, sunkų rytą bet kurią drabužinės detalę būtų galima išmainyti į gerą paakių maskuoklį ar, jei kalbame apie vakarą, ryškų lūpdažį. Galų gale, net geriausio kirpimo džinsai ar brangi rankinė nepakels nuotaikos, kai veidrodyje pamatai išbėrimą ar per trečdalį veido nutekėjusį blakstienų tušą. Todėl tobulo makiažo ieškoti tenka ne ką trumpiau nei tobulo vyro, mėgstamo darbo ar mažos juodos suknelės, kuri tiktų visomis progomis ir sugebėtų pabrėžti ar paslėpti reikiamas figūros vietas.

Jau keletą metų dirbu su “L’Oreal Paris” bei “Maybelline New York”, todėl beveik kiekvieną mėnesį gaunu galimybę išbandyti visas svarbiausias naujienas, susipažinti su makiažo tendencijomis, technologiniais atradimais. Prisipažinsiu, kad nemaža dalis išbandytų produktų po kurio laiko iškeliauja į draugių kosmetines, tačiau ne vienam produktui esu ištikima jau keletą metų ir, iškrapščiusi paskutinį pakuotės lašą, į kosmetikos parduotuvę pirkti papildymo ne einu, o tiesiog bėgu. Nes atrasti geriausią blakstienų tušą ar kreminę pudrą išties užtrunka, ypač jeigu gamta neapdovanojo tobulai lygia oda, miego trūkumo nerodančia akių zona ar popierių pjaustyti galinčiais aukštais skruostikauliais.

Tiesa, paauglystėje gamta neapdovanoja ir nuovoka, todėl dabar juokinga žiūrėti į nuotraukas, kuriose akys apvestos siaubingai nelygia akių pieštuko linija (Avril Lavigne, ačiū, kad sugadinai tryliktuosius mano gyvenimo metus) ar veidas išteptas storu oranžinio kremo sluoksniu, kai kaklas baltas it kreida. Būnant septyniolikos sunku susitaikyti ir su faktu, kad oda ne tik kenčia nuo išbėrimų, bet ir niekada nebus natūraliai karamelinio atspalvio. Nors mano dieninis makiažas iki dabar yra kiek įmanoma minimalus, džiaugiuosi sau pripažinusi faktą, kad verčiau ne vaidinti įdegį, o atrasti pakankamai šviesaus atspalvio pudrą, maskuoklį bei šiek tiek pasukčiauti naudojant bronzatą bei šviesą atspindinčias priemones. Todėl gatvėje pamačiusi panašią paauglišką krizę išgyvenančias merginas galiu jas tik užjausti ir palinkėti atsistojus priešais veidrodį atvirai su savimi pasikalbėti.

Vis dėlto be svarbiausios maskavimo-pabrėžimo funkcijos makiažas mane žavi ir neribotomis galimybėmis bei prieinamumu. Vos vienu pieštuko judesiu galima kasdien keisti savo antakių formą, ryškus lūpdažis veidą kaipmat paverčia dėmesio centru, o tinkamai naudojamos kontūravimo priemonės gali ištaisyti gamtos klaidą ir sukurti dailius skruostikaulius ar siauresnės nosies iliuziją. Be to, kaip jau minėjau įžangoje, būtent makiažo subtilybės, matytos ant podiumo, leidžia pasiskolinti vieną kitą idėją vakarėliui. Pernai ieškojusi tobulo akcento Juozo Statkevičiaus pristatymui – mat dėvėjau marškinius ir sportines kelnes – prisiminiau “Gucci” rudens kolekcijos makiažą ir raudoną lūpdažį sluoksniavau su beveik juodu blizgesiu. Ne kartą kopijavau ir “Louis Vuitton” tankių blakstienų įvaizdį ar netvarkingą “Lanvin” pieštuko liniją. Ne, tikrai ne dėl to, kad vis dar nesugebu nubrėžti lygios, tikrai, bet jei jau tai madinga, kodėl nepasinaudojus palankia proga?

Taigi per keletą metų ir nesuskaičiuojamą daugybę eksperimentų mano kosmetinės turinys daugiau ar mažiau susiformavo, o pagal sezono nuotaiką keičiasi tik tokios detalės kaip šešėlių ar nagų lako atspalviai. Todėl bendraujant su “L’Oreal Paris” bei “Maybelline New York” atstovais man kilo idėja savo šventuoju graliu pasidalinti ir su “Spintos guru” skaitytojomis, o jie pasiūlė vieną “Spintos guru” kosmetinę padovanoti auditorijai (konkursas vyks tinklaraščio facebook paskyroje). Iškart norėčiau pabrėžti, kad tai nėra reklaminis projektas, o tiesiog smagi avantiūra – iš tiesų naudoju beveik vien tik šių kompanijų produkciją, kurią iš pradžių gaunu išbandyti, o paskui mielai perku pati. Taigi viskas tikrai išbandyta, patikrinta laiko ir, be abejo, nuoširdu.

PAGRINDAI

Ne kartą esu rašiusi apie drabužinės pagrindų svarbą, tad ne mažesnę reikšmę teikiu ir kosmetinėms pagrindams – kreminei pudrai, maskuokliui, kontūravimo priemonėms. Viskam, kas būtina tiek ryte skubant į paskaitas, tiek ruošiantis renginiui vakare. Jeigu lūpdažį pataisyti nesunku, o ir spalvą priderinti galima įvairiai, kosmetinės pagrindai turi nepriekaištingai atitikti odos tipą bei atspalvį, gebėti maskuoti trūkumus bei  išlikti visą dieną. Neslėpsiu, kad turėdama išties šviesią ir labai probleminę veido odą netikusioms pudroms esu išleidusi siaubingas pinigų sumas, tad atrasti bent keletą tų, kurios tinka, yra stebuklas.

Todėl kiekvienai dienai dažniausiai renkuosi veido spalvą nepriekaištingai išlyginančią ir lengvą kreminę pudrą ir skystą maskuoklį. Nedidelis triukas – reikiamose vietose sudėjusi maskuoklio “taškus”, jį dar bent keletą minučių palieku nepaliestą – tuomet ant odos jis natūraliai sušyla ir geriau maskuoja problemines zonas. Skuostikaulius paryškinu bronzatu, tačiau vengdama dryžuoto efekto naudoju ne pakuotėse randamą, o kitą šepetėlį – didesnį, kabuki tipo. Makiažą būtinai užbaigiu presuota pudra, kuri suteikia matinį efektą ir išlieka tikrai labai ilgai. Tiesa, neskubu pudruoti viso veido – tik T zoną.

Mėgstamiausi produktai: „LP Lumi Magique“ kreminė pudra „Rose Porcelain“, „MNY Fit Me“ maskuoklis 10, „LP Glam Bronze“ bronzatas 101, „LP Nude Magique BB“ presuota pudra Light.

DIENA

Niekada nesupratau merginų, kurios dienos metu demonstruoja vakarinio makiažo tendencijas, tad į universitetą ar susitikimus dieną skubu tik paruošusi odą (gerosiomis dienomis užtenka tik maskuoklio) ir paryškinusi antakius rudu pieštuku.

Vis dėlto kartais norisi vieno kito akcento, kuris atrodytų puikiai, tačiau natūraliai. Tuomet nosies centrą, lūpų viršutinę dalį bei aukščiausius skruostikaulių taškus paryškinu šviesą atspindinčiu pieštuku, lūpoms renkuosi labai neutralų karamelinį atspalvį. Dienos metu stengiuosi nenaudoti blakstienų tušo, todėl kartais akių liniją pabrėžiu beveik nepastebima rusvai juoda pieštuko spalva – ji mažiau intensyvi ir atrodo labai natūraliai. Paskutiniais akcentais tampa keli švelniai spindinčių kreminių šešėlių prisilietimai ir „nude“ nagų lakas. Žinoma, kartais dienos metu kyla ir įdomesnių idėjų – veido odą stengiuosi palikti kuo natūralesnę, neryškinti nei antakių, nei blakstienų, tačiau pasirinkti netikėtą ryškią lūpų spalvą. Pastaruoju metu dienai renkuosi ir tamsesnį nagų laką, puikiai tinkantį prie tamsaus rudeniško garderobo.

Mėgstamiausi produktai: „MNY Master Shape“ antakių pieštukas Deep Brown, „LP Lumi Magique“ šviesą atspindintis pieštukas 1, „MNY Colorsensational“ lūpdažis 625 Iced Caramel, „MNY Colorama“ akių pieštukas Black Gold, „MNY Color Tattoo“ kreminiai šešėliai On and On Bronze, „LP Collection Privee“ nagų lakas Julianne.

 

VAKARAS

“Less is more” filosofiją stengiuosi taikyti ir vakariniam makiažui bei griežtai laikausi taisyklės, kad dėmesį traukti turi tik viena veido zona. Kadangi niekuomet nemokėjau pati sau pasidaryti įspūdingo akių makiažo, dažniausiai ryškinu lūpas, tad tobulos raudonos spalvos paieškos išties užtruko.

Tačiau apie visą nuo pradžių. Skaistalus naudoju tik vakaro makiažui, nes dienai užtenka trupučio bronzerio, tačiau kosmetinėje visuomet turiu mažą patogią skaistalų pakuotę. Man svarbu gera pigmentacija bei patogus šepetėlis, spalvą dažniausiai renkuosi subtilią rožinę. Akių niekuomet per daug neryškinu, tad tikra būtinybe tapo juodas gelinis kontūras. Vakarui nedrįstu rinktis nubyrančių šešėlių ar lengvai išsitepančio akių pieštuko, tad gelinė formulė, labai ryški juoda spalva bei precizišką liniją brėžiantis šepetėlis tampa išsigelbėjimu. Šis produktas mano kosmetinėje nepralenkiamas jau keletą metų, nes net pabudus ryte po gan ilgo vakaro ir patingėjus (ar nesugebėjus…) nusivalyti makiažo kontūras išlieka vietoje nepajudintas. Žinoma, būtinas ir klasikinis juodas blakstienų tušas, kuriuo ryškinu tik viršutines blakstienas.. Keletą kartų esu nusprendusi šiek tiek paeksperimentuoti ir vietoje tradicinės juodos spalvos rinkausi turkio spalvos pieštuką – efektas puikus!

 

Paskutiniu akcentu visuomet tampa ryškios lūpos. Gerus dvejus metus iš mano kosmetinės nedingsta raudonas lūpdažis, kuris ne tik labai pigmentuotas bei ryškus, bet ir ganėtinai šaltas, tamsokas. Toks, nuo kurio nesinori atplėšti žvilgsnio. Lūpų blizgesio naudoti nemėgstu, tad tik retkarčiais pasirinkusi kokį labai tamsų spalvai suteikiu intensyvumo. Vakarui neretai paruošiu ir nagus, kuriuos nulakuoju tamsesne, sodresne spalva. Šiuo metu mano mėgstamiausia – labai tamsi rudai raudona.

Mėgstamiausi produktai: „LP Le Blush“ skaistalai 120, „MNY Eye Studio Lasting Drama“ gelinis kontūras 01 Black, „LP Volume Million Lashes“ blakstienų tušas Black, „MNY Colorama“ akių pieštukas Turquoise Flash, „MNY Colorsensational“ lūpdažis 547 Pleasure Me Red, „LP Collection Privee“ nagų lakas Eva.

Taigi rytoj “Spintos guru” facebook paskyroje Jūsų lauks konkursas, kuriame galėsite laimėti pilnai sukomplektuotą mano mėgstamiausių produktų kosmetinę.

Už nuotraukas, laiką ir kantrybę nuoširdžiai dėkoju talentingajai fotografei Audrai iš Keep Calm.

Bučkis