Drabužis antrame plane | Isabel Marant pour H&M

Kartais drabužio charakterį atskleisti galima… jo beveik nerodant. Ir į pirmą planą iškeliant kolekciją pristatančio žmogaus žvilgsnį, pozą, aplinką. Nuotraukoje pamačius ironišką Lou Doillon šypseną ir vėjo išdraikytus plaukus sunku nepagalvoti apie kairiosios Senos krantinės merginas, o atsainiai į kamerą žiūrinti ir megztinį nusimetusi Daria Werbowy tampa tuo, dėl ko gatvės stiliaus fotografai dievina Brukliną. Ir to užtenka, kad šių merginų dėvimas vyriško kirpimo švarkas ar paprasčiausi pilki marškinėliai paliktų įspūdį ir sukeltų norą atrodyti būtent taip.

Ne paslaptis, kad prancūzų dizainerė Isabel Marant, neretai vadinama XXI-ojo amžiaus paryžietės įvaizdžio atsiradimo „kaltininke“, geba sukurti tobulą drabužio, jį dėvinčios merginos bei aplinkos dermę. Neretai savo mados namų viziją ji atspindi pati dėvėdama kelių sezonų senumo odines kelnes ir duodama interviu jaukioje studijoje Paryžiuje, tad kiekviena dizainerės kolekcija atrodo tarsi natūralus pačios I. Marant garderobo tęsinys, lyg slaptas žvilgsnis į jos spalvingą gyvenimo būdą. Panašus jausmas apima ir žvelgiant į dizainerės kolekcijos tinklui H&M reklaminius kadrus: fotografas Karimas Sadli fiksavo ne suknelę ar švarką, bet juos dėvinčias merginas ir jų formuojamą kolekcijos idėją. Net jei tai – minimalus makiažas, išsidraikę plaukai ar šiek tiek tingi poza.

ISABEL MARANT POUR H&M

FOTOGRAFAS

Karim Sadli

STILIUS

Geraldine Saglio

MODELIAI

Alek Wek, Devon Aoki, Malgosia Bela, Milla Jovovich, Sam Rollinston, Saskia de Brauw, Daria Werbowy, Andreea Diaconu, Lou Doillon

Nuotraukos TFS, H&M, Models.com, Twitter

X