Laiškas | Naujos pradžios

 

Po ilgokos tylos ir šiek tiek pasyvesnių pastarųjų mėnesių nėra nieko malonesnio nei pagaliau rašyti šį laišką. Per septynerius su puse gyvavimo metų Spintos guru jau ketvirtą kartą keičia savo veidą, bet turbūt pirmąsyk šis pokytis toks reikšmingas man pačiai. Ir ne tik todėl, kad dar prieš keletą naktų pagavau save ieškančią tobulai pilko tono dizaino elementui. Šeštą ryto, net nesugebėjusią nusirengti ir pakabinti nuo lietaus šlapio odinio švarko.

Tai, ką šiandien matote savo ekranuose, esu linkusi vadinti nauju Spintos guru tinklaraščio etapu, kuris, tikiuosi, prisidės prie lietuviškos mados blogosferos augimo ir toliau skatins tikėti idėja, jog ir mada gali būti įdomi kaip menas, verslas ar saviraiškos būdas. Nes mada mano akyse jau seniai nebėra tik žavus pomėgis. Tiesą sakant, tinklaraščio rašymas – irgi.

 

Kai prieš septynerius su puse metų įkūriau Spintos guru (taip, pavadinimas visą šį laiką liko nepakitęs), vienas pagrindinių mano tikslų buvo sužinoti, ar mada gali būti aktuali ir lietuviškoje interneto erdvėje. Supratusi savo idėjos potencialą ėmiausi kito tikslo – kuo daugiau mokytis ir atradimais dalintis su skaitytojais. Tuomet gvildentos (ir dabar jau šypseną keliančios) temos man atrodė tarsi bandymas atverti duris į nepasiekiamą ir sudėtingą mados industriją. Tai buvo žvilgsnis iš šalies, kurio žaviausiu bruožu tapo nuoširdus smalsumas bei pastangos suvokti kažką, ką mačiau tik kompiuterio ekrane.

Po kurio laiko tylios svajonės pradėjo pildytis, nes atsargiai stebėta industrija nusprendė suteikti šansą tapti jos dalimi. Tuomet antrą. Trečią. Kol nuomonė iš šono pradėjo tapti pirmaisiais pastebėjimais apie vidų. Pirmaisiais mados pristatymais, pirmaisiais tekstais žurnaluose, pažintimis su kūrėjais (plačiąja prasme), kuriems tiesdama ranką prieš tai ją negrabiai nusivalydavau į švarko kraštus ir stengdavausi nedrebėti.

 

Nors paaugliškas užsidegimas šiek tiek išblėso, tinklaraštyje nuolatinius naujus įrašus pakeitė retesni, bet įžvalgesni ir paremti gilesne analize. Kritika? Tikrai ne – greičiau apžvalga, objektyvūs pastebėjimai ir, vėlgi, elementarus smalsumas. Pradėjusi rašyti lietuviškiems mados leidiniams bei sulaukusi daugiau pasiūlymų tapti laisvai samdoma autore, visuomet apsidžiaugdavau ir nustebdavau, kad Spintos guru tapo geresniu įrankiu nei vizitinė kortelė. Gan dažnai sutiktas būsimas klientas ar kolega su susikausčiusia studente sveikindavosi įtariai, bet frazė “Deimantė iš Spintos guru” bent kelis kartus tikrai padėjo atverti norimas duris.

Turbūt nieko keisto, kad kurį laiką tinklaraštyje vyravo tyla – prioritetų lentelėje jį nustūmė kiek svarbesni darbai, projektai, galų gale ir žurnalistikos studijos. Nors šį laišką rašau žinodama, kad naktį teks dedikuoti trijų skirtingų leidinių tekstams, keli paskutiniai mėnesiai ir galimybė ramiai apmąstyti dabartinę situaciją privertė į Spintos guru pažvelgti naujomis akimis. Nes leidiniai, užduotys ir redaktoriai keičiasi, bet… “Deimantė iš Spintos guru” išlieka.

 

Ką tai reiškia? Pribrendusius pokyčius. Ne tik dažnesnį turinio atnaujinimą ar platesnį žvilgsnį į madą, kuris neapsiribos retai pildomu apžvalgų archyvu. Į naują etapą žiūriu kaip į būdą pritaikyti įgytą patirtį ir Spintos guru paversti tuo, ko man pačiai trūksta lietuviškuose mados leidiniuose. Savitas požiūris į estetiką, stipresnis asmeninis balsas, didesnė turinio įvairovė ir, be abejo, alternatyvus žodis vertinant, analizuojant ir apžvelgiant svarbiausias mados industrijos naujienas.

Suvokiu, jog šis laiškas galbūt kiek per ilgas, bet jeigu pabandyčiau pastarųjų kelių mėnesių mintis sutalpinti į kiek kitokį formatą, veikiausiai pavyktų išleisti knygą. Kurdama naują tinklaraščio dizainą bei viziją praleidau šimtus valandų nagrinėdama savo mėgstamiausius tinklaraščius, mados žurnalus iš viso pasaulio ir mėgstamiausių autorių veiklą. Įkvėpimo sėmiausi iš geriausiųjų, gilinausi į savo mėgstamos skandinaviškos estetikos subtilybes ir ne kartą diskutavau su kolegomis apie vietinės mados rinkos perspektyvas. Ir, net jeigu pokyčiai jums neatrodys tokie drastiški, mano požiūrį į Spintos guru jie pakeitė kardinaliai. Ir tai tik pradžia. Dėl to atėjo metas dirbti.

 

Ačiū ir gero skaitymo,

Deimantė