Vaizdas | Cuba pagal Porter

 

Kai pradedantys fotografai ar stilistai kelia klausimą, kaip turi atrodyti gera mados fotosesija, pavyzdį parodyti nėra sudėtinga. Bet paaiškinti žodžiu – beveik neįmanoma. Staiga pradeda veikti je ne sais quoi faktorius, kuris tinka tiek itin asketiškai Irvingo Penno serijai baltame fone, tiek sudėtingų Mario Testino kompozicijų rinkiniui egzotiškoje lokacijoje.

Nėra teisingo modelio, drabužio ar vietos. Bet yra… talentas sukurti istoriją. Jeigu ne istorija, šios fotografo Mikaelio Janssono fotosesijos žurnalui Porter veikiausiai nesistengčiau paskelbti visa 34 kadrų puikybe. Serija Cuba, pasirodžiusi Porter rudens numeryje, yra gerokai daugiau nei tik nuotraukos – tai tarsi istorinis dokumentas, sukurtas itin reikšmingu šaliai laikotarpiu. Kuba atveria savo sienas JAV ir tyliai laukia kultūrinės revoliucijos, kuri, teigia politikos apžvalgininkai, jau lūkuriuoja už kampo.

M. Janssonas parašė meilės atvirlaiškį Kubai, jos žmonėms, spalvoms ir laisvei. Ir visiškai nesvarbu, kad net tapybiškiausi naujų rudens kolekcijų drabužiai šalies kolorite ištirpsta, o paprastų, Havanos gatvėse sutiktų kubiečių portretai nustelbia modelio darbą. Nuotraukose girdisi muzika, spalvose galima užuosti vidurdienio karštį. Mados fotosesija? Ne, tai popieriuje įstrigusi 2015-ųjų Kuba.

 

Cuba | Porter #10 Ruduo 2015

Fotografas Mikael Jansson | Stilius George Cortina | Modelis Achok Majak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuotraukos žurnalo Porter

x