Kolekcija | Celine Resort 2016

 

Įsivaizduokite, kad vieną dieną turite galimybę įsikūnyti į Celine mados namų dizainerės Phoebe Philo vaidmenį. Per akimirką turėtumėte suvokti ne tik pečius užgriuvusią naštą, bet ir sunkiai išmatuojamą įtaką – jeigu ne Phoebe ir jos talentas užčiuopti laikmečio nuotaikas, galbūt minimalizmas taip ir nebūtų grįžęs ant podiumų, o dešimtys (jei ne šimtai) kitų kūrėjų būtų išvengę nepatogaus klausimo „kodėl visa tai taip primena Celine?“.

Vis dėlto didžiausia dilema veikiausiai taptų bandymas suvokti, kas mados namų laukia toliau. Pradėtos krypties vystymas? Visiškas atsiribojimas nuo minimalizmo? O galbūt bandymas praminti naują taką? Savo naujausia Resort 2016 sezono kolekcija P. Philo parodė, kad šiuo metu jai įdomiausias trečiasis variantas, skatinantis ne tik gerai pažįstamų siluetų dekonstrukciją, bet ir eksperimentavimą, naujų idėjų paieškas.

 Tai – kol kas vienas drąsiausių P. Philo darbų. Jame vystoma griuvimo idėja, kai iki šiol prioritetas buvo sukurti stabilią struktūrą.

Kaip pastebėjo mados apžvalgininkė Nicole Phelps, peržiūrėti naujos Celine kolekcijos nuotraukas reiškia pamatyti, ką kiti dizaineriai cituos savo kito sezono darbuose. Bet cituoti šią kolekciją nebus paprasta užduotis, nes P. Philo vietoje įprastos sistemos ir tvarkos pasirinko dekonstrukciją ir suvaldytą chaosą: vien pirmuosiuose modeliuose sijonas ir marškiniai tampa vienu dariniu, kelių skirtingų sluoksnių palaidinės perauga viena iš kitos, o bendras siluetas moterišką figūrą visiškai sugriauna ir tarsi iš naujo atstato.

Galbūt klystu, bet tai – kol kas vienas įdomiausių ir drąsiausių P. Philo darbų, pateiktų Celine vardu. Dizainerė žengia į dar neatrastą teritoriją, pamažu pradeda dirbti su spalvų blokais, itin skirtingomis faktūromis ir griuvimo idėja, kai iki šiol prioritetas buvo sukurti stabilią struktūrą. Mano asmeniniai favoritai – plačių kelnių ir marškinių deriniai bei asimetriško kirpimo suknelės, kurios ne tik atskleidžia moteriškąją P. Philo kūrybos pusę, bet ir parodo, kad ji, kol kas tik žaisdama ir bandydama įvairius variantus, jau kloja pamatus būsimoms tendencijoms.

 

 

 

 

 

 

Nuotraukos Vogue Runway

X