Sezono akcentas | Šis tas ikoniško

 

Manau, būtų sunku rasti mados gidą ar aprangos vadovėlį, kuriame nebūtų rašoma apie tuos investicinius akcentus. Jeigu tiksliau – tendencijoms nepaklūstančias drabužinės detales, kurias verta įsigyti ne vienam ir ne dviems sezonams. Dėl to verta ir investuoti. Tiesa, tam tikrų suvokimo niuansų įsisavinti vien pervertus keletą puslapių nepavyks – asmeniškesnis, racionalesnis santykis su drabužine dažniausiai gimsta tik jau atradus savo stiliaus liniją ir, jeigu nuoširdžiai, persisotinus tendencijų.

Net iš asmeninės patirties galiu papasakoti, kad po kelerių metų bėgiojimo paskui naujausias bei įdomiausias mados kryptis atsiranda sunkiai paaiškinamas nuovargis. Jo rezultatas – beveik visiškai tuščia spinta ir palikti tik svarbiausi jos elementai. Vienas puošnus švarkas. Vieneri balti marškiniai. Kelios poros juodų kelnių ir paprasčiausi marškinėliai trumpomis rankovėmis. Skamba tarsi kasdien tektų dėvėti tą patį? Ne visai – aš tai vadinu kasdiene uniforma.

Natūralu, kad panašiai kinta ir požiūris į aksesuarus, kuriems norisi suteikti didesnę sentimentalią vertę, mėgautis jų klasikiniu, net ikonišku grožiu ne vienerius metus. Taip papuošalų dėžutę papildo kokybiškas laikrodis, tarsi mėgstamiausi kvepalai tinkantis žiedas ar grandinėlė. Prisipažinsiu, kad mylimiausias mano papuošalas – mamos laikrodis, iš visų rankinių laiko testą išlaikė tik didelė juoda delninė, įsigyta prieš penkerius metus. Svajoju, kad kada nors aksesuarų lentyną galės papildyti ir kasdienė Balenciaga rankinė ar Bottega Veneta krepšys. Ne dėl vardo ar logotipo – dėl kokybės ir dizaino, tapusių klasika.

Dar vienas ikoniškas akcentas, atsidūręs norų sąraše – klasikinis languotas Burberry kašmyro šalikas. Nors darbas mados industrijoje neretai suteikia privilegiją prisiliesti prie įstabiausių ir geriausios kokybės daiktų, tik nedaugelis jų turi ikonos statusą. Gaminamas 200 metų senumo fabrike Škotijoje ir reikalaujantis daugiau nei 30 skirtingų apdirbimo procedūrų, klasikinis Burberry šalikas yra viena tų investicinių detalių, kuri savo vertės nepraras metų metus. Prie lietpalčio, odinio švarko ar tiesiog jaukaus megztinio. Visada.

 

Šalikas | Burberry The Classic Cashmere Scarf in Navy

 

 

Nuotraukos Vikos Paškelytės

X