Truputį gaila, tačiau dėl laiko stokos nespėsiu atskirai apžvelgti kiekvieno svarbesnio Londono mados savaitės pristatymo, tad teks kas antrą dieną įdomiausias kolekcijas „sugrupuoti“ į vieną įrašą taip, kaip dariau per vyrų mados savaitę. Tikiuosi, kad labai nepyksite, nes Milano mados savaitės metu laiko atžvilgiu jau turėčiau būti laisvesnė.
Kaip apibūdinčiau Londono mados savaitės pradžią? Na, šį sezoną ji itin trumpa, tad atrodo, jog šios dažniausiai pamirštamos mados sostinės dizaineriai nusprendė, kad jei jau tvarkaraštis apkarpytas, tai sužibėti būtina. Likau nuoširdžiai nustebinta kolekcijų gausos bei jaunų mados kūrėjų įdėjų įvairovės. Jei Niujorke matėme dieninius drabužius, skirtus verslo moteriai, tai Londonas mums siūlo viską nuo įspūdingos kompiuterinės grafikos bei avangardo iki kuklaus minimalizmo su trupučiu atsainios britiškos elegancijos. Let the carnival begin!

Aquascutum
Angliška klasika, paremta naujų idėjų paieškomis bei moderniomis apsiausto variacijomis. Mados namų dizaineris Michael Herz šįkart nusprendė Aquascutum moterį apgaubti ilgais žemę siekiančiais skraistėmis ir paltais, siūtais iš šilto bei sunkaus vilnonio audinio. Tiesa, buvo nuspręsta ilgą siluetą palikti itin siaurą bei liemens sritį suveržti grubiu diržu taip pabrėžiant moters figūros išlinkimus. Netrūko klasikinio lietpalčio susegimą atkartojančių modelių, ilgų sijonų bei per didelių vyriškų marškinių derinių. Kolekciją puikiai atitiko ir pasirinkta audinių spalvų paletė, žavėjusi tamsiai mėlynų, smėlinių, chaki spalvų kontrastais. Tiesiog tobulai britiška bei jauku, ar ne?





























Julien Macdonald
Nors visa šlovė už disco stiliaus mini suknelių grąžinimą į madą atiteko Balmain mados namų dizaineriui Christopher Decarnin, teisingiau būtų teigti, jog tikrasis devintojo dešimtmečio stiliaus bei madingo mini ilgio virtuozas yra būtent britas Julien Macdonald. Praeitą sezoną žavėjomės jo sportinio stiliaus interpretacijomis, o šįkart mados kūrėjas, įkvėptas rašytojos Jilly Cooper knygos Riders, nusprendė atskleisti vulgariąją bei rokoko stiliaus moters pusę. Tiesa, J.Macdonaldas nepamiršo ir mados namų vizitine kortele tapusių mezginių, puikiai papildžiusių kasdienius siaurių kelnių bei švarkų derinius.































Matthew Williamson
Kodėl aš taip mėgstu Matthew Williamson? Gal kalbant apie kitą dizainerį ar mados namus tai ir skambėtų keistai bei turėtų neigiamos nuomonės atspalvį, tačiau aš dievinu Matthew už tai, kad jis… be galo pastovus ir turintis itin ryškų asmeninį braižą. Vasaros kolekcijose mus džiugina ryškiaspalvės maxi ilgio suknelės bei platforminiai sandalai, žiemos darbai žavi subtiliu klasikinių aprangos detalių derinimu su tradiciniais Williamsono grafikos raštais. Būtent tokiais deriniais galėjome gėrėtis ir šįkart – gausybė rudų atspalvių, kailio, neutralių medvilnės tonų, verstos odos bei su šiais elementais kontrastuojančių ryškiaspalvių mini suknelių, siijonų bei raštuotų palaidinių. Atrodo, jog nieko naujo nepamatėme, tačiau nesižavėti neįmanoma.







































Mary Katrantzou
Viena iš jaunųjų Londono vilčių, graikė Mary Katrantzou užkulisiuose sakė: „Taip, mano kūryba yra gausi detalių bei labai dekoratyvi. Ir taip, aš žinau, jog šiuo metu visi kalba tik apie minimalizmą, tačiau šįkart nusprendžiau žengti kitu keliu bei keistis. Mėgstu iššūkius.“ Bet tenka pripažinti, kad raštų eksperte ir Alexanderio McQueeno pasekėja vadinama mados kūrėja šį sezoną kiek suklydo. Jei prieš pusmetį jos kompiuterinės grafikos pagalba sukurti darbai buvo kažkas šviežio, naujo bei itin madingo, tai šįkart visa ši įvairiaspalvė grafika atrodė tiesiog kaip prieš tai buvusios kolekcijos tęsinys. Taip, kolekcijoje matėme keletą papildymų (rokoko stiliaus raukiniai, kareiviški Napoleono švarkeliai), tačiau tai neatstojo „tai jau kažkur matyta“ jausmo.

























Topshop Unique
Londono moteris keliasi į mišką ar miškas pamažu keliasi į Londoną? Turbūt reikėtų klausti aprangos giganto Topshop linijos Unique dizainerių komandos, nustebinusios mados kritikus netikėta gamtos bei skautų tema. Tiesa, tai tikrai nėra pirmasis mados namų bandymas švelniai šokiruoti bei pralinksminti savo gerbėjus: ant Unique podiumo ne kartą esame matę žaismingas devintojo dešimtmečio tendencijas, Madonnos karjeros pradžios stilių, net marinistinį minimalizmą (žinoma, gerokai atjaunintą). Tačiau šįkart ant manekenių galvų styroję ragai bei lapais nuklotas podiumas nustelbė visus ankstesnius bandymus šokiruoti mados publiką. Tiesa, ne ką mažiau įdomūs buvo ir skautų uniformas/laukinius žvėris primenantys drabužiai. Kolekcijoje vyravusi rusva spalva buvo taikoma tiek emblemomis dekoruotiems skautiškiems šortų kostiumėliams, tiek avikailį primenantiems masyviems paltams. Būtinas tokios aprangos aksesuaras – storos ilgos kojinės, didelė rankinė bei kailiu puošti batai.











































Nuotraukos coutorture, vogue, style
Bučkis