Londono mados savaitė rudeniui 2010 | Trečia-ketvirta dienos

Štai ir antras įrašas, skirtas Londono mados savaitės apžvalgai. Neslėpsiu – jei pirmajame įraše pateiktos kolekcijos tiesiog maloniai nustebino, tai po trečios/ketvirtos mados savaitės dienų kolekcijų peržiūros apie Londono mados savaitės perspektyvas nuomonę pakeičiau kardinaliai. Iki šiol laikiausi plačiai paplitusios nuomonės, kad Didžiosios Britanijos sostinė yra it erdvė naujiems bei dar tik besiskleidžiantiems talentams (ypač stipendijų laimėtojams, Central Saint Martins absolventams, karjerą pradedantiems perspektyviems užsieniečiams), tačiau ši mados savaitė įrodė, kad jei Londonas sugebės išlaikyti talentingiausius savo kūrėjus ir susigrąžinti po kitas mados sostines išsibarsčiusius talentus, tai greitai aplenks ne tik Niujorką ar Milaną, bet ir taps rimtu konkurentu net pačiam Paryžiui. Gal šiuo sparčiu Londono perspektyvos augimu pasinaudos ir jauni dizaineriai iš Lietuvos?

Basso and Brooke

Talentingasis mados duetas vėl nustebino mados pasaulio publiką. Ne paslaptis, jog būtent Londono dizaineriai pirmieji išbandė įdomų kompiuterinių raštų maišymą, tad vieni iš šios technikos veteranų – Bruno Basso ir Christopher Brooke – naujausioje savo mados namų kolekcijoje sugalvojo spalvingą grafiką susieti su… kelione garsiuoju Šilko Keliu, kadaise sujungusiu Europos bei Azijos kultūras. Gal iš pirmo žvilgsnio šią temą atspėti būtų sunkoka, tačiau įsižiūrėjus į B.Basso sukurtus ornamentus iškart pastebėsite įdomų rytietiškų raštų mišinį. Juos Ch.Brooke perkėlė ant figūrą pabrėžiančių siluetų suknelių platėjančiomis rankovėmis bei griežta kaklo linija, maxi ilgio apdarų. Taip pat pamatėme, kad šios ryškios spalvos gali būti pritaikytos ir kailiu puoštoms striukėms bei puikiai papildyti vienspalvius neutralių tonų švarkelius.

Christopher Kane

Turbūt taikliausiai naująją Christopherio Kane’o rudens/žiemos 2010 kolekciją apibūdino kritikė Sarah Mower: „Dizainerio pristatymuose kaskart tampame liudininkais, kaip kažkas pigaus bei neskoningo akyse tampa mada  ir tai vyksta tokiu greičiu, kad net sunku atgauti žadą.“ Neneigsiu – mano įspūdis buvo lygiai toks pat. Praeitą sezoną nepatikliai stebėjome vulgarių Lolitų paradą, o šiandien tai jau vadinama buduaro tendencija. Šiandien matome močiučių siuviniais dekoruotas juodos odos sukneles, tad net baisu pagalvoti, ką dėvėti norėsime po pusmečio… Tačiau Ch.Kane’as nebūtų vadinamas mados eksperimentatoriumi, jei šio įdomaus derinio nepaverstų kažkuo komerciškai patraukliu bei trokštamu. Jis apdairiai pasinaudojo juodos spalvos neutralumu, įterpė keletą nėrinių detalių ir voila – turime šviežiai iškeptą fashionistų must-have.

Erdem

Abejonės ar perspektyvų metas? Ar jaunuoju mados pasaulio Lacroix vadinamam dizaineriui Erdemui Moralioglui verta toliau sekti prancūzų genijaus pėdomis ar bandyti šią architektūrišką romantiką paversti kažkuo moderniu? Liūdnas Christian Lacroix pavyzdys rodo, jog spalvinga bei gėlėta romantika šiuolaikinei moteriai nėra tokia priimtina, kokia atrodo podiumo vizijose, tačiau nuojauta kužda, jog jaunasis Erdemas šią rudenišką romantikę prikels bei pavers trokštama ir aistringa asmenybe. Naujausioje savo kolekcijoje jis ir toliau tęsė eksperimentus išgaubtų siluetų bei gėlių motyvų tematika, tačiau šįkart naujausias dizainerio darbas atrodė moderniau, funkcionaliau, net realistiškiau. Gėlėtos palaidinės buvo derinamos su kasdienai tinkamais ir įdomų siluetą kuriančiais odiniais sijonais, mini suknelės perjuostos dirželiais, dizainerio mėgstama ryški pečių linija sušvelninta nuolaidesne forma.

Nuotraukos coutorture, style

Bučkis