Paryžiaus mados savaitė rudeniui 2010 | Miu Miu

Italijos mados pasaulio intelektualė Miuccia Prada, Milano mados savaitės metu pristačiusi itin brandžią ir rimtai klientei skirtą kolekciją, visą mados mėnesį Paryžiuje užbaigė su jaunatvišku energijos pliūpsniu ir spalvinga Miu Miu kolekcija. Atrodo, jog moteriškumo idėjos liko kažkur dizainerės studijoje Italijoje, nes Miu Miu mergina nepripažįsta jokių ilgų sijonų, new look siluetų, konservatyvių mezginių ar nuobodžių spalvų. Ji žavisi Twiggy nuotraukomis ir spalvinga Edie Sedgwick istorija, dievina septintojo dešimtmečio mini ilgį, madingiausios to meto dizainerės Mary Quant kūrinius. Ji nenori suaugti. Ji nenori slėptis. Ji nenori būti konservatyvi. Ir mes negalime ant jos pykti. Ji – naujoji šių dienų romantikė, vis dar nepraradusi vaikiško naivumo ir gyvenanti svajonių pasaulyje.

Kolekcija

„Septintojo dešimtmečio siluetų ir naujojo minimalizmo mišinys, aplietas spalvingu cukriniu glaistu“,- pagalvojau peržiūrėjusi naujosios Miu Miu rudens/žiemos 2010’2011 kolekcijos modelių nuotraukas. Minimalistiška, kuklu, bet labai labai saldu. Šį sezoną mados namų dizainerė M.Prada tikrai neribojo savo fantazijos ir, už nugaros palikusi rimtąją Prada moterį, leido atsiskleisti savo romantiškajai ir jaunatviškajai pusei. Mini ilgis, ryškūs oranžinės ir violetinės spalvų akcentai, išraiškingos ir pasakų princeses primenančios drabužių formos tarytum paneigia viską, ką taip garsiai propaguoja naujasis mados industrijos judėjimas. Dengti kojas? Nė už ką! Atsisakyti žaismingumo ir taikytis prie dirbančios moters poreikių? Juk čia Miu Miu! Saldumas ir jaunystė yra išskirtiniai šių mados namų požymiai, tad kodėl reikia iš naujo interpretuoti tą patį Prados darbą, kai galima nors akimirkai vėl pasijausti šešiolikmete, gyvenančia savo svajose?

Turbūt ryškiausia šios kolekcijos detale tapo būtent varpelio siluetas. Švelniai papūsta klubų sritis taikyta tiek trumpučių paltukų, tiek dailių sijonėlių modeliams, nepamiršti ir truputį paraukti ir pakelti  pečiai, užapvalinta kaklo linija. Dizainerė drąsiai taikė ir color-blocking spalvų derinimo metodą ir viename komplekte (vyraujanti spalva – juoda) įmaišė ryškių oranžinių ir alyvinių detalių, paprastesnius modelius papuošė blizgiomis aplikacijomis. Žinoma, galime šią kolekciją peikti dėl nepraktiškumo ir nulinio dydžio propagavimo, tačiau pati dizainerė teigia, jog Miu Miu – tai jaunesnioji Prada sesutė. Šios jauniklės dar nepalietė skaudžios realybės negandos, tad nebauskite jos. Leiskite jai žaisti!

Detalės

Kaspinai, raukiniai, gėlės, įvairiai formuoti audiniai… Nors patys drabužių modeliai ir atrodo ganėtinai paprasti bei „švariai“ sukirpti, išmoningoji M.Prada puikiai žino, kaip net blankiausiam siluetui suteikti šiek tiek intrigos bei jį paversti jaunatvišku ir viliojančiu. Šįkart ji pagalbon pasitelkė aplikacijas, tad daugelį modelių ir aksesuarų puošė tarytum iš audinio išdygusios sidabrinės gėlės ar tiesiog be siūlių sukurptos įvairiaformės kišenės. Įdomiai atrodė ir bateliai bei rankinės, kuriuos šįkart dizainerė pristatė itin griežtų formų. Batelių noselės priminė stačiakampio formą ir buvo papuoštos metalu, o rankinės žavėjo praktiška trapecijos forma ir slidžiu lakiniu paviršiumi.

Nuotraukos style, vogue

Bučkis